Вечір пам’яті

Вечір пам’яті «Вони пройшли крізь вогонь і зброю»

20 листопада 2015 року у КЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшов вечір пам’яті «Вони пройшли крізь вогонь і зброю». Згідно указу Президента України П. Порошенка щорічно 21 листопада в Україні буде відзначатись День Гідності та Свободи.

Спокон віків українці боролись за незалежність, збереження своїх прав та свобод. XXI століття не виключення цьому. У новітній час, будуючи демократичну державу і свідоме громадянське суспільство, ми повинні пам’ятати про збереження національних та патріотичних цінностей. У дні Помаранчевої революції та Революції Гідності громадяни нашої держави зуміли згуртуватись, відстояти свої права та свободи. Українці змогли показати усьому світові, що готові боротись за збереження демократичних цінностей, національних інтересів, за право самостійно вирішувати свою долю.

Захід розпочався з вступного слова викладача історії Мамчур В.В., яка ознайомила учнів ліцею з історією виникнення Дня Гідності та Свободи, пояснила поняття гідності та свободи, єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.

Учні прослухали вірші, присвячені героям Майдану, з глибоким внутрішнім переживанням згадали ті події, що відбулися рік тому в Україні, переглянули інформаційні ролики, хроніки 21 листопада 2014 року, які нагадали про ту страшну ціну, яку патріотам довелося заплатити за свободу українського народу.

Під кінець заходу вихователь Жукова Н.В. звернулась до учнів з висловлюванням: «Гідність – це внутрішнє ставлення людини до самої себе. Саме гідність робить людину-людиною. Свобода – це можливість вибору у своїх діях, думках, вчинках».

Учні зрозуміли, що кожен українець повинен намагатися зберегти мирне небо над головою і прагнути, щоб наша держава була вільною і процвітаючою.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.