Дві війни – дві долі

«Дві війни – дві долі»

Згідно Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Історична пам’ять – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть, не повинні бути піддані забуттю. Одна з таких сторінок нашої історії – Друга світова війна. Стрімко збігають роки. Усе менше залишається ветеранів, тих, хто наближав Перемогу. Тож надзвичайно важливо, щоб нові покоління не забували загиблих і шанували живих.

Це свято з великою сердечністю відзначають усі – і сивочолі ветерани, які власним життям кували Перемогу, і молодь, і малеча, котрі про війну знають із книг, кінофільмів і розповідей старших.

І тому у ці весняні дні колектив та учні КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» з 04 травня по 06 травня 2016 року вшановують пам’ять про безсмертний подвиг людей, які неймовірною ціною – часто ціною власного життя – здобули перемогу над нацизмом. Ми віддаємо шану всім тим, хто на бойових і трудових фронтах боровся за Перемогу, хто мужньо протистояв ворогу, хто самовіддано відстоював свободу Батьківщини.

Для України ця подія має особливе значення, адже нам завжди було близьким прагнення до миру і спокою, свободи й доброти. Велика Перемога над агресором об’єднує нас і робить Україну сильнішою тому у ліцеї було організовано та проведено низку заходів:

  • 04 травня 2016 року з нагоди 71-ї річниці закінчення Другої світової війни в бібліотеці діє книжкова виставка «Незгасний вогонь безсмертя», де представлені книги, які дають змогу читачам ознайомитися з минулим України воєнних часів, передати атмосферу страшної війни. Адже пам’ятати ті дні, шанувати людей, які вибороли Перемогу-це наш обов’язок.
  • 05 травня 2016 року учні ліцею привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни з Днем Перемоги над нацизмом з 71-ю річницею. Нехай для людства страхіття війни більше ніколи не стануть реальністю. Молоде покоління повинне цінувати мир і сприймати його як найбільше благо. Викладачем історії Мамчур В.В. та ветераном праці нашого закладу Хоменко Г.С. були проведенні уроки пам’яті «Для пам’яті майбутніх поколінь».
  • 06 травня 2016 року прекрасним початком літературно-історичної композиції «Дві війни – дві долі» стала музична молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний, нам Україну збережи», «День Перемоги». Під керівництвом практичного психолога Дармостук Л.С. та вихователя Жукової Н.В., ведучі заходу та педагогічний колектив символічно прикрасили свій одяг червоною квіткою маку, чим вшанували пам’ять усіх, хто боровся з нацизмом під час Другої світової війни.

06 травня 2016 року відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятників захисників України у роки Другої світової війни та місць поховань воїнів Збройних Сил України м.Васильків, які захищали свою Батьківщину і подарували нам мирне майбутнє.

На даний час Україна знову під загрозою війни, але ми обіцяємо зробити все можливе для того щоб вберегти рідну землю і дбати про її розквіт.

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2019
І живуть у пам’яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. Їх життя, їх помисли високі, Котрим не судилось розцвісти, Закликають мир ясний і спокій, Як зіницю ока, берегти.    В. Симоненко З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також    утвердження    патріотизму та національної    гідності   8-9 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшли  заходи: святкове оформлення фойє ліцею та показ відеороликів;організовано виставку документальних матеріалів часів Другої світової війни, на якій представлені спогади учасників бойових дій, художні твори про події Великої Вітчизняної війни;групою учнів здійснено покладання квітів до меморіального пам’ятника невідомому солдату;08 травня у групах відбулися тематичні уроки – спогади «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Викладач історії Журавкова О.О. ставила за мету уроку переосмислення подій Другої світової війни, руйнування історичних міфів, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх держав та народів. Урок пройшов у формі діалогу щодо складних сторінок нашої історії;зустрічі  з дітьми війни та ветеранами «Ми вдячні Вам за мирне небо». Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у запеклій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.