День пам’яті Героїв Крут

Бій під Крутами — битва, що відбулася 29  січня 1918 року на залізничній станції Крути. Сутичка закінчилася поразкою українських загонів, що захищали підступи до Києва. Ця подія залишилась героїчною сторінкою в історії України та свідомості українців.

Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили землю в боротьбі за волю України, назавжди залишиться в серцях українців.

30 січня 2017 року у бібліотеці КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» представниками виховного напрямку було проведено вечір-реквієм «Нас тут триста, як скло, товариства полягло».

Під час заходу було переглянуто документальні фільми та інсценовано ті драматичні події України. Ведучі розповіли про героїзм та сміливість студентів, ще майже дітей за віком, але воїнів по духу. Учень 13 групи Фізер В. зіграв січового стрільця Івана Шарого і в знак поваги до загиблих Героїв Крут приклонив своє коліно перед прапором.

Ілюстрація тих подій спонукала учнів провести паралель з теперішніми подіями нашої Батьківщини.

IMG_1075

IMG_1086

IMG_1094

IMG_1097

IMG_1098

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.