День пам’яті Героїв Небесної Сотні 20.02.2017

17–20 лютого вся Україна вшановує відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на  Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

В КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей», в єдності духу зі всією країною, були проведені уроки мужності «Герої не вмирають!». Мета цих заходів: формування в учнів громадянської ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, виховання шанобливого ставлення до Героїв Небесної Сотні, та, найголовніше, формування в учнів патріотичної свідомості та бажання стати гідними громадянами України.

Під патронажем вчителя історії та правознавства Мамчур В.В. учні ліцею збирали інформацію про загиблих героїв Майдану, яку потім представили на уроці. Це дозволило пережити та переосмислити учням події, які творять нашу історію сьогодні, і зрозуміти, що ми є не тільки спостерігачами, а творцями цієї історичної спадщини.

З метою патріотичного виховання та громадянської свідомості учні переглянули документальний фільм «Зима, що нас змінила». Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану.

Євромайдан став символом боротьби українців за світле майбутнє та власну свободу. У третю річницю подій, що назавжди змінили життя України, КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» згадав хвилиною мовчання активістів Майдану, які віддали своє життя під час Революції Гідності і яких згодом назвуть Небесною Сотнею. Герої не вмирають!

Представники учнівського самоврядування організували загальноліцейний вечір «Збудуймо пам’яті негаснучий собор». Пам’яті тих, хто відлетів у вирій іншого світу так швидко, що ніхто не вірить що їх вже немає серед нас. Під час заходу транслювалися фрагменти документальних фільмів, звучали вірші про подвиг героїв.

Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім’я України. Сьогодні ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної Сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи.

Та Герої не вмирають! Вони назавжди залишаються в наших серцях. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Героям Майдану.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.