День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Є злочини проти людяності, що навіки вписуються в світову історію: геноцид вірменів в Османській імперії за часів Першої світової війни і Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, Голокост євреїв у Європі під час Другої світової війни та, звичайно ж, насильницька сталінська депортація сотень тисяч людей з політичних і етнічних міркувань.

73 роки минуло з того часу, коли рішенням сталінського режиму весь кримськотатарський народ був насильно депортований із своєї Батьківщини. Примусове утримання кримськотатарського народу в місцях вигнання продовжувалось аж до листопада 1989 року. Протягом всього цього часу кримські татари зазнали широкомасштабних репресій з боку радянського режиму. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти. Лише в перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% своєї чисельності.

В цей пам’ятний для кримськотатарського народу день в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» вчителем історії Мамчур В.В. було проведено тематичні уроки «Без табу. Доля кримських татар в місцях спецпоселень після депортації в 1944 році», на яких учні ліцею презентували підготовані спеціальні фоторепортажі про долю кримськотатарських переселенців.
Метою заходу було донести до учнів трагічність подій 1944 року та їх наслідки для кримськотатарського народу; розвивати вміння самостійно аналізувати тогочасні події, зробити оцінку заходам радянської влади.

Викладачем було підготовлено інформаційний стенд, який містив всі статистичні та хронологічні дані про страшні дні в історії цілого народу.

В бібліотеці ліцею була представлена фотовиставка « 18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського населення», матеріали якої розкривають етапи боротьби кримськотатарського народу за відновлення історичної справедливості, повернення і облаштування на рідній землі, відродження і інтеграцію в демократичній Україні.

Народ України не забуває про трагедію кримськотатарського народу, і ми сьогодні готові синхронізувати свої дії з тим, як живе цей народ. У нас різні історичні долі, хоча ми і сусіди, різні стратегії, різний світогляд, релігійні вірування , і можливо, різні переконання, але сучасні виклики і минулий досвід зближує нас у розумінні того, як не потрібно і як варто діяти.

Останні новини

Відкритий урок з фізичного виховання

17.04.2019
У сучасному житті все більше використання занять фізичними вправами спрямовано не на досягнення високих результатів, а на підвищення їх оздоровчого впливу на молодь. Для вирішення такої глобальної проблеми найбільш ефективними засобами є, перш за все, спортивні ігри. 17 квітня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладач фізичного виховання Бондар Анатолій Сергійович провів відкритий урок для учнів гр. 25. Тема уроку: «Вправи на вдосконалення фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток особистості». Вступна частина уроку включала різні види вправ, які були спрямовані на підготовку організму до навантажень. Учасники виконували стройові та організовуючі вправи, різновиди бігу та ходьби, вправи на місці і в русі, вправи з гирями, на гімнастичних матах, із скакалкою та обручем, на гімнастичних перекладинах. Під час уроку учні вправно виконували завдання викладача, працюючи в групах, що активізовувало їх командний дух та сприяло здоровій конкуренції між командами. Важливо, що викладач особистим прикладом надихав ліцеїстів на успішне виконання вправ. Урок пройшов на високому методичному рівні.