День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Є злочини проти людяності, що навіки вписуються в світову історію: геноцид вірменів в Османській імперії за часів Першої світової війни і Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, Голокост євреїв у Європі під час Другої світової війни та, звичайно ж, насильницька сталінська депортація сотень тисяч людей з політичних і етнічних міркувань.

73 роки минуло з того часу, коли рішенням сталінського режиму весь кримськотатарський народ був насильно депортований із своєї Батьківщини. Примусове утримання кримськотатарського народу в місцях вигнання продовжувалось аж до листопада 1989 року. Протягом всього цього часу кримські татари зазнали широкомасштабних репресій з боку радянського режиму. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти. Лише в перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% своєї чисельності.

В цей пам’ятний для кримськотатарського народу день в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» вчителем історії Мамчур В.В. було проведено тематичні уроки «Без табу. Доля кримських татар в місцях спецпоселень після депортації в 1944 році», на яких учні ліцею презентували підготовані спеціальні фоторепортажі про долю кримськотатарських переселенців.
Метою заходу було донести до учнів трагічність подій 1944 року та їх наслідки для кримськотатарського народу; розвивати вміння самостійно аналізувати тогочасні події, зробити оцінку заходам радянської влади.

Викладачем було підготовлено інформаційний стенд, який містив всі статистичні та хронологічні дані про страшні дні в історії цілого народу.

В бібліотеці ліцею була представлена фотовиставка « 18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського населення», матеріали якої розкривають етапи боротьби кримськотатарського народу за відновлення історичної справедливості, повернення і облаштування на рідній землі, відродження і інтеграцію в демократичній Україні.

Народ України не забуває про трагедію кримськотатарського народу, і ми сьогодні готові синхронізувати свої дії з тим, як живе цей народ. У нас різні історичні долі, хоча ми і сусіди, різні стратегії, різний світогляд, релігійні вірування , і можливо, різні переконання, але сучасні виклики і минулий досвід зближує нас у розумінні того, як не потрібно і як варто діяти.

Останні новини

#ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

05.02.2019
У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній День безпеки в Інтернеті. Тема ця, безперечно, дуже актуальна. З одного боку Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого – багато хто зловживає вільністю Інтернету і намагається заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами. 05 лютого 2019 року до Всесвітнього Дня безпечного Інтернету у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет: викладач інформатики Романовська Л.О. організувала змагання серед учнів першого курсу з пошуку цікавих матеріалів про користувачів Інтернету;викладач громадянської освіти Мамчур В.В. провела урок – дискусію: «Чи є Інтернет безпечним?»;практичний психолог провела годину спілкування на тему: «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та разом з учнями 16 групи приєдналися до онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisko в Україні. Такі заходи демонструють власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, формують індивідуальну моральну свідомість, культуру та вчать правилам безпечної поведінки при користуванні Інтернетом.