День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу.

За наказом Сталіна кримськотатарський народ був звинувачений у колабораціонізмі та депортований з Криму до Узбекистану (невеликі групи були відправлені до Марійської АРСР, Уралу та Костромської області Росії). За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар.

Але події 2014 року стали новим викликом перед кримськотатарським народом, як і перед усією Україною. Окупація півострова Російською Федерацією знову загрожує кримським татарам, які зазнають репресій та переслідувань.

У цей пам’ятний для кримськотатарського народу день, у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено викладачем історії Мамчур В.В. інформаційну годину «Боротьба за повернення на Батьківщину!». Метою заходу було донести до учнів трагічність подій 1944 року та їх наслідки для кримськотатарського народу.

Після інформативного блоку учні переглянули художній фільм, присвячений трагічним подіям депортації «Хайтарма».

Також у ліцеї була представлена фотовиставка «18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського населення», матеріали якої розкривають етапи боротьби татар за відновлення історичної справедливості, повернення і облаштування на рідній землі, відродження і інтеграцію в демократичній Україні.

День пам’яті про геноцид кримськотатарського народу дав змогу нам, українцям, усвідомити силу народу, який попри все зміг зберегтися сам і зберегти свою віру і рішучість на вільне життя і мирний розвиток на своїй історичній Батьківщині.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.