День пам’яті жертв голодомору

День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами:1921-1922, 1932-1933, 1947 років. Але найстрашнішу трагедію, яку пережив український народ у 1932-1933 роках в одній з найродючіших і найблагородніших землях, планети. Україну огорнули чорні крила голоду, сліз, страждань… Це крила хижака, які міцно стискали до нестями, до болю, до божевілля. Досі не віриться, що тут – в Україні – житниці – раптово зник хліб, люди залишилися без зернини. І це в урожайний 1932 рік.

26 листопада 2015 року КЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» разом з усією Україною скорбив за загиблими у ті страшні роки. Учні, вихователь Жукова Н.В. та бібліотекар Головачова М.І. підготували літературний вечір-реквієм «Схилимо голови в скорботі». В заході взяли участь 124 особи. Учасникам насправді вдалось пропустити через власне серце біль тих важких днів, прожити кожне сказане слово.

Під час літературного вечора-реквієма ведучі донесли до сердець учнів страшну трагедію нашого народу, поглибивши знання про суворі роки голодомору та його наслідки для українського народу. Під час перегляду відеороликів всі присутні в залі ще раз побачили ціну колоска, пекло, створене в Україні, яке не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії.

Активну участь у заході взяли лідери учнівського самоврядування:
– комісією «Прес-Центр» були оформленні інформаційні стенди з фотографіями, що засвідчили голодомор на Україні в 1932-1933 років в областях, які потрапили в тенети голоду;
– бібліотекарем була підготовлена книжкова виставка-факт «Голодомор мовою документів».

Також 25 листопада була проведена акція «Запали свічку пам’яті», в рамках якої всі охочі могли засвітити поминальну свічку. Мета акції полягала в тому, щоб залишити в серцях цей маленький вогник свічечки, як спомин про померлих страшною голодною смертю.

Ми маємо пам’ятати цю трагічну сторінку історії українського народу та зобов’язані передати знане нащадкам, щоб світла пам’ять спокутувала несправедливе замовчування минулого.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.