День пам’яті Небесної сотні

День пам’яті Небесної сотні

20 лютого за Указом Президента України Україна відзначає річницю пам’яті воїнів Небесної сотні. Саме до цієї річниці 19 лютого 2016 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» педагогічний колектив та учні вшановували пам’ять героїв України:

– адміністрацією ліцею була проведена лінійка-реквієм «Вічна пам’ять героям», де учні вшанували загиблих під час трагічних подій на Майдані хвилиною мовчання і заспівали Гімн України.

– Директор закладу Постоленко Л.М. пояснила учням значимість цієї події, і коротко розповіла хронологію тих трагічних подій. Ще раз наголосила на патріотичній ноті цієї події. Згадала про самих юних героїв Небесної сотні. Про те, що з їхніми смертями гасло «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто відлунням історії та героїчних подвигів українського народу, перестало бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя у цій країні.

Викладачами Мамчур В.В. та Годісь І.В. були проведені перші тематичні уроки: «Герої не вмирають!», під час яких викладачі ще раз розповіли про перебіг тих драматичних, для України та її народу, подій: про початок революції, про розгін протестуючих 30 листопада 2013 року, про «Марш Мільйонів» 8 грудня 2013 р., про кривавий День Соборності 22 січня 2014 р., і про найжахливіший день 20 лютого 2014 р., день, який назавжди лишиться в пам’яті українського народу. Найбільш жорстоке та криваве протистояння відбулось на вулиці Інститутській, де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж сотня повстанців.

Учні вшановували пам’ять героїв, читали вірші присвячені Небесній сотні, переглядали фільм-марафон «Згадаємо Небесну сотню по іменам…». З початку Майдану за офіційними даними загинуло близько 100 протестуючих, поранено більше 2000, серед них двоє – громадяни Польщі, а кількадесят осіб зникло безвісти. Загальна кількість постраждалих біля 2,5 – 3 тисяч чоловік. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Кожен з них заслуговує на звання героя, кожен з них заслуговує, щоб з них брати приклад у житті.

Коли перед очима зринають кадри із пораненими та вбитими героями, проглядаючи фотографії Небесної Сотні, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.