День рідної мови

День рідної мови

Мова – це наша національна ознака,
в мові – наша культура,
сутність нашої свідомості.

Іван Огієнко

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року ХХХ сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

21 лютого цей день відзначаємо і ми, українці.

22 лютого 2016 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладачем української мови і літератури Годісь І.В. був проведений тематичний урок з елементами інтерактивної гри: «Мова – духовна велич народу».

Урок мав декілька складових: вступну частину, лекційну, коли викладач розповідав учням про історію виникнення свята 21 лютого, багатство та культуру української мови, значимість володіння державною мовою на високому рівні. Та практичну частину, у формі гри, а саме був проведений брейн-ринг на тему: «Кращий знавець рідної мови».

Дві команди: «Вундеркінди» та «Всезнайки» змагалися за перемогу. Гра складалася з трьох турів: вікторина «Хто швидше?», «Створи синонімічні ряди», «Конкурс капітанів». За результатами трьох конкурсів перемогу одержала команда «Всезнайки». Вітаємо переможців!

У бібліотеці ліцею була організована книжкова виставка: «Мова-душа народу».

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, самобутньої культури немає народу. Тож, дорогі українці, шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе і для майбутніх поколінь її велич й могутню силу. Слава Україні!

Останні новини

Співпраця з роботодавцями

22.04.2019
            Протягом квітня місяця 2019 року КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» гостинно відчиняв свої двері для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти Васильківського району.             Сьогодні, 22 квітня 2019 року, викладачі вишу та роботодавці завітали до ліцею запросити учнів та випускників на навчання і роботу.             Вдячні викладачам кафедри експертизи харчових продуктів Київського національного університету харчових технологій за змістовну інформацію про університет, умови вступу на навчання, особливості навчання випускників професійних ліцеїв в університеті, за цікавий проведений майстер-клас «Визначення якості меду та фальсифікації».             Для учнів з професії «Кухар. Офіціант» відкрились нові перспективи завдяки знайомству з представниками фірми «SERVICE MANAGEMENT GROUP», які детально познайомили з умовами влаштування, праці, оплатою у готелях та ресторанах м. Києва. Дякуємо за співпрацю колегам та роботодавцям.

Відкритий урок з фізичного виховання

17.04.2019
У сучасному житті все більше використання занять фізичними вправами спрямовано не на досягнення високих результатів, а на підвищення їх оздоровчого впливу на молодь. Для вирішення такої глобальної проблеми найбільш ефективними засобами є, перш за все, спортивні ігри. 17 квітня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладач фізичного виховання Бондар Анатолій Сергійович провів відкритий урок для учнів гр. 25. Тема уроку: «Вправи на вдосконалення фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток особистості». Вступна частина уроку включала різні види вправ, які були спрямовані на підготовку організму до навантажень. Учасники виконували стройові та організовуючі вправи, різновиди бігу та ходьби, вправи на місці і в русі, вправи з гирями, на гімнастичних матах, із скакалкою та обручем, на гімнастичних перекладинах. Під час уроку учні вправно виконували завдання викладача, працюючи в групах, що активізовувало їх командний дух та сприяло здоровій конкуренції між командами. Важливо, що викладач особистим прикладом надихав ліцеїстів на успішне виконання вправ. Урок пройшов на високому методичному рівні.