Екскурсія до «Києво–Печерської Лаври»

Екскурсія до «Києво–Печерської Лаври»

7 жовтня 2016 року учні ліцею за підтримки нашого давнього друга Ніколаєнка Дмитра Олександровича, відвідали Києво-Печерську Лавру.

Екскурсія почалася від центральних воріт Лаври. Від екскурсовода діти дізналися про її засновників Антонія і Феодосія. Відвідали і Троїсту церкву. Це найдавніша будова Лаври, що розташована над її головними воротами. Надзвичайно вразило оформлення церкви, зображення святих.

Потім була екскурсія до Ближніх та Дальніх печер, які являють собою лабіринт. Тут знаходяться мощі ченців. Печери дуже схожі, але у Ближніх є діюча церква.

Під час екскурсії діти були вражені площею та величчю території заповідника «Києво – Печерська Лавра». На ній розташовані старовинні споруди та храми, кожен з них має свою історію, про них складають легенди. Відвідавши виставку мікромініатюр М. Сядристого, учні були приголомшенні роботами майстра: троянда на волосині, підкована блоха, найменший кобзар.

Екскурсія була насиченою та цікавою, і у всіх залишились приємні враження.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.