«Нас мало, але голос наш лунатиме скрізь по Україні, і кожен, у кого ще не спідлене серце, озветься до нас, а в кого спідлене, до того ми самі озвемось!»

«Нас мало, але голос наш лунатиме скрізь по Україні, і кожен, у кого ще не спідлене серце, озветься до нас, а в кого спідлене, до того ми самі озвемось!»

М.Міхновський

17 березня 2017 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено заходи, присвячені 100-тій річниці від Дня початку Української революції 1917-1921 рр.

Основна теза цього дня : необхідність єднання Українського народу незалежно від регіону проживання в умовах реальних загроз, що, як і 100 років тому, надходять від сусідньої Росії.

Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих саме під час Української революції 1917-1921 рр.

З метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності в ліцеї викладачем історії Мамчур В.В. були проведені тематичні уроки «Відродження нації», присвячені подіям Української революції – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

На уроках, у формі пошукової роботи в групах, учні збирали інформацію з історичних джерел, використовуючи матеріали  Центру досліджень визвольного руху, який опублікував  43 документи зі справи-формуляра ГПУ на Михайла Грушевського. За підсумками проведеної роботи діти зрозуміли, яке нелегке було життя у видатного українського діяча після повернення на рідну землю вже в Радянську Україну. І припинилось все це лише в 1936 році через 2 роки після смерті Михайла Сергійовича. Саме так була відзначена діяльність політичного діяча російськими урядовцями.

В фойє закладу були трансльовані документальні фільми про часи революції, щоб поглибити знання учнів про ключові події 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення.

Щоб активізувати пізнавальний інтерес дітей до засадничих подій революції та боротьби за державність, їм було дане випереджувальне завдання: розробити плакат з сторінками української історії «100 років боротьби», адже знання подій сторічної боротьби досить актуальне для сьогодення і майбутнього покоління.

Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет від російського агресора. У цій війни слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української революції, головними з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії. Отже, національна єдність – обов’язкова умова збереження незалежності та державності.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.