Пам’ять про Голодомор 1932-1933

«Пам’ять про Голодомор 1932-1933»

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії.

Гасло цьогорічних пам’ятних заходів: “Голодомор не зламав”. Український інститут національної пам’яті ініціює проект “Незламні” й розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно.

КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» теж приєднався до пам’ятних роковин трагічної історії України. В закладі було проведено ряд заходів по вшануванню пам’яті загиблих, спрямованих на виховання патріотичної свідомості молодого покоління.

24 листопада 2016 року у фойє ліцею були розміщені матеріали проекту «Незламні», організованого Українським інститутом національної пам’яті. Проект присвячений тим, хто пережив геноцид, але змогли вижити фізично й духовно. Попри те, що вони, як й інші, бачили голодну смерть рідних та близьких, самі заглядали їй у вічі, відчували, як впевнено тваринне єство може наповнювати людську істоту, це жахіття не зламало їх, не змусило зрадити своє індивідуальне та національне «я». 

Завдяки таким Сталін програв — Голодомор не зламав України.

25 листопада серед учнів ІІ та ІІІ курсів були проведені уроки пам’яті «Голодомор 1932-1933 рр.». Вчитель історії Мамчур В.В. акцентувала увагу на причинах та політичних мотивах заподіяного радянською владою Голодомору, а також ознайомила учнів з фотопроектом «Люди правди», в основу якого лягли біографії тих, хто не боявся говорити та писати правду навіть у часи, коли це могло коштувати життя, щоб світ знав.

У бібліотеці ліцею було організовано книжкову тематичну виставку «Україна пам’ятає – світ визнає» та проведено вечір-реквієм. Ведучі цього заходу розповіли про страшну трагедію нашого народу. Всіх присутніх вразили наведені факти про те пекло, створене в Україні радянською владою. «Україну можемо втратити!» — писав переляканий Сталін влітку 1932 року. Він боявся втратити її як ресурс, без якого побудова могутньої індустріальної імперії, здатної завоювати світ, залишалася б тільки мрією. Щоб не втратити, він вирішив стратити Україну.

Голод, обраний як зброя геноциду, дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих, хто його пережив.

Вбити їх як націю: ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ».

В пам’ять про мільйони загиблих від Геноциду учні ліцею у формі флешмобу приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Сталін не зламав України. Після десятиліть нищення вона звелася на ноги і в 1991-му поставила крапку в історії створеної ним імперії. І нині країна впевнено зупиняє спроби відродити цю імперію, впевнено захищає рубежі свободи — свободи власної, свободи Європи.

Бо ми народ, який не зламали геноцидом.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.