Педагогічна рада: «Підвищення якості первинної професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці»

Педагогічна рада: «Підвищення якості первинної
професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці»

Проаналізувавши роботу семінару – наради керівників професійно – технічних навчальних закладів Київщини, який проходив 17 листопада 2016 року на базі КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей», дирекція миттєво розпочала впроваджувати надані рекомендації в навчально– виховний процес ліцею.

24 листопада 2016 року була проведена педагогічна рада «Підвищення якості первинної професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці», яка пройшла у формі круглого столу. Директор ліцею Л. М. Постоленко презентувала вчителям фотозвіт семінару керівників ПТНЗ, що проходив в стінах нашого ліцею. Вона виокремила інновації в роботі інших навчальних закладів, розповіла про сучасне професійне обладнання, акцентувала увагу на напрямках підвищення ефективності професійного навчання. У формі діалогу було обговорено сильні і слабкі сторони роботи педагогічного колективу. Всі погодилися, що значну роль у підвищенні якості професійної освіти відіграє мотивація учня до опанування професії.

Сучасні роботодавці бажають мати висококласного, гнучкого, мобільного, креативного молодого спеціаліста. І саме такому креативному робітникові, який працює насамперед на результат, вони готові першочергово надати високооплачуване робоче місце.

Мова йшла також про роль позаурочних заходів у вдосконаленні професійних вмінь та навичок учнів. Робота даного формату дає змогу вивчити і вдосконалити інноваційні методи роботи та втілити їх в процес виробничого навчання.

З метою підготовки конкурентоспроможного робітника в ході дискусії були запропоновані наступні пропозиції:
– покращити умови для стимулювання учнів до різних видів діяльності;
– організувати виробниче навчання на рівні вимог сучасного виробництва; активно використовувати ІКТ на уроках виробничого навчання;
– удосконалити роботу педагогічного колективу з обдарованими учнями;
– продовжувати співпрацю з роботодавцями;
– практичному психологу розробити цикл тренінгових занять для підвищення і розвитку професійної компетентності учнів та педагогів.

Сучасний ринок праці спонукає підвищувати вимоги до вчителя, його професіоналізму і особистісних якостей.

Останні новини

Відкритий урок з фізичного виховання

17.04.2019
У сучасному житті все більше використання занять фізичними вправами спрямовано не на досягнення високих результатів, а на підвищення їх оздоровчого впливу на молодь. Для вирішення такої глобальної проблеми найбільш ефективними засобами є, перш за все, спортивні ігри. 17 квітня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладач фізичного виховання Бондар Анатолій Сергійович провів відкритий урок для учнів гр. 25. Тема уроку: «Вправи на вдосконалення фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток особистості». Вступна частина уроку включала різні види вправ, які були спрямовані на підготовку організму до навантажень. Учасники виконували стройові та організовуючі вправи, різновиди бігу та ходьби, вправи на місці і в русі, вправи з гирями, на гімнастичних матах, із скакалкою та обручем, на гімнастичних перекладинах. Під час уроку учні вправно виконували завдання викладача, працюючи в групах, що активізовувало їх командний дух та сприяло здоровій конкуренції між командами. Важливо, що викладач особистим прикладом надихав ліцеїстів на успішне виконання вправ. Урок пройшов на високому методичному рівні.