Педагогічна рада: «Підвищення якості первинної професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці»

Педагогічна рада: «Підвищення якості первинної
професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці»

Проаналізувавши роботу семінару – наради керівників професійно – технічних навчальних закладів Київщини, який проходив 17 листопада 2016 року на базі КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей», дирекція миттєво розпочала впроваджувати надані рекомендації в навчально– виховний процес ліцею.

24 листопада 2016 року була проведена педагогічна рада «Підвищення якості первинної професійно – технічної підготовки учнів – як чинник їх конкурентоспроможності на ринку праці», яка пройшла у формі круглого столу. Директор ліцею Л. М. Постоленко презентувала вчителям фотозвіт семінару керівників ПТНЗ, що проходив в стінах нашого ліцею. Вона виокремила інновації в роботі інших навчальних закладів, розповіла про сучасне професійне обладнання, акцентувала увагу на напрямках підвищення ефективності професійного навчання. У формі діалогу було обговорено сильні і слабкі сторони роботи педагогічного колективу. Всі погодилися, що значну роль у підвищенні якості професійної освіти відіграє мотивація учня до опанування професії.

Сучасні роботодавці бажають мати висококласного, гнучкого, мобільного, креативного молодого спеціаліста. І саме такому креативному робітникові, який працює насамперед на результат, вони готові першочергово надати високооплачуване робоче місце.

Мова йшла також про роль позаурочних заходів у вдосконаленні професійних вмінь та навичок учнів. Робота даного формату дає змогу вивчити і вдосконалити інноваційні методи роботи та втілити їх в процес виробничого навчання.

З метою підготовки конкурентоспроможного робітника в ході дискусії були запропоновані наступні пропозиції:
– покращити умови для стимулювання учнів до різних видів діяльності;
– організувати виробниче навчання на рівні вимог сучасного виробництва; активно використовувати ІКТ на уроках виробничого навчання;
– удосконалити роботу педагогічного колективу з обдарованими учнями;
– продовжувати співпрацю з роботодавцями;
– практичному психологу розробити цикл тренінгових занять для підвищення і розвитку професійної компетентності учнів та педагогів.

Сучасний ринок праці спонукає підвищувати вимоги до вчителя, його професіоналізму і особистісних якостей.

Останні новини

#ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

05.02.2019
У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній День безпеки в Інтернеті. Тема ця, безперечно, дуже актуальна. З одного боку Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого – багато хто зловживає вільністю Інтернету і намагається заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами. 05 лютого 2019 року до Всесвітнього Дня безпечного Інтернету у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет: викладач інформатики Романовська Л.О. організувала змагання серед учнів першого курсу з пошуку цікавих матеріалів про користувачів Інтернету;викладач громадянської освіти Мамчур В.В. провела урок – дискусію: «Чи є Інтернет безпечним?»;практичний психолог провела годину спілкування на тему: «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та разом з учнями 16 групи приєдналися до онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisko в Україні. Такі заходи демонструють власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, формують індивідуальну моральну свідомість, культуру та вчать правилам безпечної поведінки при користуванні Інтернетом.