Рік Державності в Україні

Рік Державності в Україні

2016 рік Український інститут національної пам’яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті.

З 10 по 13 травня 2016 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» проходив тиждень історії присвячений вказаним подіям.

В рамках тижня було проведено ряд заходів під загальноукраїнським гаслом “Незалежність. Від 1991-го – назавжди”, метою яких було: поглибити знання учнів про ключові події ХХ століття, політичних, громадських, військових, культурних діячів, які були визначними для українського державотворення; формувати громадянську позицію учнів і почуття патріотизму.

Розпочався тиждень 10 травня з виставки учнівських стіннівок присвячених темі: «Хай живе вільна Україна!». Учні змогли передати своє бачення незалежності і самостійності України, її місце в світі.

11 травня відбувся історичний квест: «День у музеї», під час якого учні ліцею відвідали краєзнавчий музей свого міста Василькова та області. Дорогою, вчитель історії Мамчур В.В. задавала учням питання, які стосувалися історичних пам’яток м. Василькова. Учні давали вірну відповідь і таким чином знаходили шлях до музею.

Подорож виявилась дуже цікавою, творчою і плідною. Директор музею Раїса Федорівна Ліпчанська дуже доступно і в цікавій формі розповіла історію нашого міста та його особистий шлях в будівництві могутньої незалежної України.

12 травня у ліцеї відбулись такі заходи, як ярмарок доброти «Ми вільні – коли ми рівні!» та Оксфордські дебати на тему: «Незалежність виборена віками чи одним днем?». Ярмарок доброти пройшов у формі майстер-класу на якому учні презентували свої вироби української символіки. Учениця 13 групи Литвиненко Юлія навчила учнів плести браслети дружби, які потім були подаровані учням та працівникам ліцею в знак єдності України та її незалежності. Також ліцеїстам було запропоновано написати побажання своїй Батьківщині і «запустити» голуба миру – символ віри і надії, що все в нас буде добре.

Окремим заходом у ліцеї було проведено Оксфордські дебати, присвячені визначним подіям
українського державотворення в рамках Року Державності: «Незалежність: виборена віками чи одним днем?».

Учні других курсів представляли свої тези в рамках заданої теми. З боку пропозиції відстоювали тезу «Незалежність виборена часом: відновлення в 1991 році», а з боку опозиції опонували тезою «Акт проголошення незалежності України – це офіційний підсумок боротьби українського народу за свободу».

13 травня вчителем історії та права Мамчур В.В. серед учнів других курсів був проведений творчо-пошуковий урок: «Здобутки та прорахунки Центральної Ради». В результаті цього уроку групи учнів, які працювали з різними Універсалами змогли дати відповіді на всі запитання вчителя та заповнити таблицю.

Всі ці заходи були проведені в дусі патріотизму і єдності.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.