Рік Івана Франка

2016 – ий рік в Україні – рік відзначення 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті відомого талановитого українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського й політичного діяча  Івана Франка.

У КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» розпочалися заходи по відзначенню роковин Франка.

23 лютого викладачем української мови і літератури Годісь І.В, був проведений перший урок по творчості українського письменника-модерніста Івана Яковича Франка: «Значення його творчості в літературі». Це був урок – дослідження, завданням якого було розповісти учням про нелегке життя українського генія, про  тяжкі повороти його долі, родинні і матеріальні труднощі і, зрештою, хворобу, з якою письменник боровся протягом останніх років життя. Проте немічним і безпорадним поет не став. «Дух, що тіло рве до бою» спонукав писати.

Творчість Івана Франка настільки багатогранна: вона включає в себе не лише літературні твори, а й праці з теорії та історії літератури, мовознавства, етнографії, економіки, історії, психології.

Учні 13 групи з професії «Муляр. Штукатур» Гавриленко Руслан та Литвиненко Юлія виступили з власними проектними роботами: «Різноманітність творчої спадщини Івана Франка» та «Франко і український модернізм».

Великому Каменяреві в Україні встановлено так багато пам’ятників, відкрито стільки меморіальних дошок, стільки вулиць і навчальних закладів названо його іменем, що постать «вічного революціонера» вже давно стала символом незламності і мужності українського народу.

Останні новини

#ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

05.02.2019
У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній День безпеки в Інтернеті. Тема ця, безперечно, дуже актуальна. З одного боку Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого – багато хто зловживає вільністю Інтернету і намагається заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами. 05 лютого 2019 року до Всесвітнього Дня безпечного Інтернету у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет: викладач інформатики Романовська Л.О. організувала змагання серед учнів першого курсу з пошуку цікавих матеріалів про користувачів Інтернету;викладач громадянської освіти Мамчур В.В. провела урок – дискусію: «Чи є Інтернет безпечним?»;практичний психолог провела годину спілкування на тему: «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та разом з учнями 16 групи приєдналися до онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisko в Україні. Такі заходи демонструють власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, формують індивідуальну моральну свідомість, культуру та вчать правилам безпечної поведінки при користуванні Інтернетом.