Святкування Дня Європи та Дня вишиванки

18 травня 2017 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» були проведені заходи до Дня Європи в Україні, який відзначається у третю суботу травня. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. Викладач історії Мамчур В.В. провела урок на тему «Я – українець, я – європеєць». В ході заходу учні ознайомилися з історією походження свята та переглянули відеоролик «Безвізовий режим», а на завершення учасники виконали вправу «Як стати європейцем».

Щоб рухатись вперед, потрібно любити Батьківщину,  знати та поважати своїх однодумців. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Цей день став символом початку вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах.

В цей день педагогічні працівники та учні Васильківського професійного ліцею також відзначали День вишиванки.

Це — Всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення етнічного вишитого одягу. Дрес-кодом дня була вишиванка, і ліцей замайорів різнобарвними орнаментами української вишивки. Всі були надзвичайно яскраві та красиві. В акції взяли участь не лише учні, а й педагоги та працівники закладу.

Викладач української мови та літератури під час уроку розповіла про історію виникнення свята. «Вишиванка – не просто красиве вбрання, насправді – це сильний оберіг від усіх негараздів. І чим більше людей повірять у силу вишиванки – тим сильнішою стане цей оберіг для нації»,- наголосила вона. Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.

Одягнутись у вишиванку – це можливість на весь світ продемонструвати свою приналежність до українського народу, його культури, відчути гордість за те, що ми – українці!

Останні новини

#ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

05.02.2019
У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній День безпеки в Інтернеті. Тема ця, безперечно, дуже актуальна. З одного боку Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого – багато хто зловживає вільністю Інтернету і намагається заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами. 05 лютого 2019 року до Всесвітнього Дня безпечного Інтернету у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет: викладач інформатики Романовська Л.О. організувала змагання серед учнів першого курсу з пошуку цікавих матеріалів про користувачів Інтернету;викладач громадянської освіти Мамчур В.В. провела урок – дискусію: «Чи є Інтернет безпечним?»;практичний психолог провела годину спілкування на тему: «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та разом з учнями 16 групи приєдналися до онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisko в Україні. Такі заходи демонструють власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, формують індивідуальну моральну свідомість, культуру та вчать правилам безпечної поведінки при користуванні Інтернетом.