Сучасні виміри співпраці професійного навчального закладу та соціального партнера

Сучасні виміри співпраці професійного навчального закладу
та соціального партнера

17 листопада 2016 року КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» гостинно вітав у своїх стінах гостей з усіх куточків Київської області: директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віру Борисівну Рогову, заступника директора Ярославу Іванівну Тростянську, представників департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, керівників професійно-технічних навчальних закладів, представників центрів зайнятості населення, роботодавців. Пошук відповідей на виклики сьогодення, серед яких: реформування професійної освіти, розвиток економіки Київщини, співпраця професійної освіти та соціальних партнерів, популяризація робітничих професій – став лейтмотивом спільного семінару.

Під час засідання за круглим столом спільно із соціальними партнерами було обговорено ряд питань: чи забезпечує сьогодні професійно-технічна освіта запити роботодавців?; які проблеми можна і варто вирішувати спільними зусиллями професійно-технічних навчальних закладів і роботодавців?, як варто сьогодні працювати над навчальними планами, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників, щоб задовольнити сучасний ринок праці? тощо. Директор департаменту акцентувала увагу присутніх на необхідності оновлення та осучаснення професійно-технічної освіти, упровадження інновацій, визначення пріоритетності розвитку саме професійно-технічної освіти у регіоні. Соціальні партнери висловили ряд побажань щодо подальших спільних кроків з професійно-технічними навчальними закладами.

Парад професійної майстерності – майстер-класи з різних напрямів підготовки кваліфікованих робітників, які проводили майстри виробничого навчання, – ще раз довів професіоналізм сьогоднішніх педагогів, їхнє бажання рухатися вперед, освоюючи нові технології.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.