Тиждень психології

Тиждень психології

Тиждень психології у ліцеї був запланований з 18 квітня по 22 квітня 2016 року, оскільки Всеукраїнський день психолога відзначають 23 квітня.

Дивлячись один на одного. Що ми бачимо? Зовнішність, одяг, вираз обличчя. А чи спостерігаємо ми за думками, уявою, креативністю інших. Ні. Але це і є найголовніше в кожному із нас. Це – Королівство внутрішнього світу.

Усі ми різні не тільки зовні. Хтось повільний і мрійливий, а хтось – рухливий і активний. Одним до вподоби зелений колір, іншим – червоний. У кожного свій внутрішній світ, своя казка, своя загадка. Психологія – це наука, яка вивчає саме внутрішній Всесвіт людини, її мислення, пам’ять, уяву, емоції і почуття, здатність до спілкування, темперамент, характер, здібності. Завдяки психології можна дізнатися, як із безпорадного новонародженого немовляти людина перетворюється на свідому особистість. Пізнай себе і ти пізнаєш світ. Для обличчя є дзеркало. Для душі – немає.

З метою підвищення психологічної компетентності учнів, покращення взаємин у тріаді «учень – батьки – учитель» та формування почуття єдності, розвитку мотиваційної сфери психологічного клімату в групах і рефлексії у ліцеї відбувся цікавий тиждень.

Він гідно зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь навчально-виховний процес. А. Макаренко писав: «Педагогіка – це майстерня, а психологія – інструмент, яким там працюють».

Протягом тижня проводилися заходи, що охоплювали різні види діяльності: ігри, тренінгові заняття, акції, презентації, години спілкування, анкетування, виставка психологічної літератури та плакатів.

Розпочалося дійство з проведення соціологічного опитування: «Кращий педагог Васильківського професійного ліцею» та експрес – інтерв’ю на тему: «Твоє ставлення до ліцею».

В фойє ліцею були розміщенні стіннівки: «Цікава психологія» та «Ілюзії зору». З них можна було дізнатися, що вивчає психологія, що означають кольори, як за почерком дізнатися про свій характер, провести для себе цікаві тести.

Психологічна акція «Мудре повчання». У вівторок практичний психолог та учні 25 групи пропонували учням, вчителям листівку із щасливими і веселими побажаннями, що дуже змінювало настрій навіть самим сумним. Учасники отримали позитивні емоції та яскраві враження. Весь день біля психологічної служби на перервах лунав сміх, бажаючих взяти листівку із побажаннями ставало все більше і акція продовжилася до кінця дня.

Гра «Слідопит». Учні з неймовірним азартом моніторили питання за наступними напрямками: гендерна кількість учнів у групах; загальна кількість учнів у ліцеї; улюблена пора року соціального педагога; педагогічний стаж роботи заступника з НВР; електронна адреса нашого ліцею.

Зацікавила дітей і виставка психологічної літератури.

Вправа «Колір настрою». Під час якої проводилося опитування: «З яким настроєм Ви сьогодні прийшли до ліцею?». Кожен колір «смайлика» символізував свій настрій. За результатами проведення вправи в учасників переважав вранці гарний настрій.

Показ відеороликів про згуртованість колективу, мотивацію, конфлікти. На перервах учні з цікавістю дивилися відео. Під час спостереження за мімікою учнів було зрозуміло, що їм ці теми дуже близькі. Вони впізнавали свою поведінку в цих роликах і без остраху вигукували, що та чи інша ситуація була в їхньому колективі та житті.

Тиждень психології став справжнім святом для душі. Він пройшов в режимі діалогу – цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримали корисну інформацію та позитивний настрій. Це був тиждень відвертості та взаєморозуміння. Протягом цього періоду учні зверталися до психолога з різноманітними запитаннями, побажаннями, проханнями підказати, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

На закінчення хочеться подякувати усім учням та вчителям ліцею за участь у проведенні тижня психології.

Сприймайте, пізнавайте, творіть!

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2019
І живуть у пам’яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. Їх життя, їх помисли високі, Котрим не судилось розцвісти, Закликають мир ясний і спокій, Як зіницю ока, берегти.    В. Симоненко З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також    утвердження    патріотизму та національної    гідності   8-9 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшли  заходи: святкове оформлення фойє ліцею та показ відеороликів;організовано виставку документальних матеріалів часів Другої світової війни, на якій представлені спогади учасників бойових дій, художні твори про події Великої Вітчизняної війни;групою учнів здійснено покладання квітів до меморіального пам’ятника невідомому солдату;08 травня у групах відбулися тематичні уроки – спогади «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Викладач історії Журавкова О.О. ставила за мету уроку переосмислення подій Другої світової війни, руйнування історичних міфів, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх держав та народів. Урок пройшов у формі діалогу щодо складних сторінок нашої історії;зустрічі  з дітьми війни та ветеранами «Ми вдячні Вам за мирне небо». Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у запеклій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.