Трагедія незнищенної волі

Трагедія незнищенної волі

Невинних жертв репресій гори
Ледь-ледь встигали закидати.
Тож приспустіть в цей день прапОри, 
Щоб про катівню нагадати.
Т.Чорновіл

13 травня 2016 року КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» разом з усією Україною відзначав День пам’яті жертв політичних репресій. Це День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Щороку, в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

16 травня 2016 року учні згадували страшні факти з тих часів.

Викладач історії Мамчур В.В. провела інформаційну годину: «Трагедія незнищенної волі». Розповіла про ті страшні часи з 1921 по 1954 роки. А також було продемонстровано документальний фільм «Сталінські репресії в Україні».

Мамчур В.В. акцентувала увагу на темі консолідації Українського народу, підвищенні національної свідомості, збереженні історичної пам’яті та утвердження історичної справедливості. Після перегляду фільму в повній свідомості тих трагічних подій у ліцеї відбулось приспущення Державного прапору України на який пов’язали чорну стрічку.

Всі ці події ще раз нагадують нам що практика застосування методів політичного терору є звичайною для деяких правлячих режимів і нині. Але Українська держава засуджує будь – які прояви агресії у ХХІ ст. І саме український народ ціною життя відстоює шанс на своє мирне майбутнє.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.