Україна гідна свободи

Україна гідна свободи

Саме цей день став початком відліку двох революцій української держави – Помаранчевої революції 2004 року та Революцїї Гідності або Євромайдану 2013 року.

Згідно указу Президента України Президента, другий рік постіль, 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

Споконвіків українці боролись за незалежність, збереження своїх прав та свобод. XXI століття не виключення цьому. У новітній час, будуючи демократичну державу і свідоме громадянське суспільство, ми повинні пам’ятати про збереження національних та патріотичних цінностей. У дні Помаранчевої революції та Революції Гідності громадяни нашої держави зуміли згуртуватись, відстояти свої права та свободи. Українці змогли показати усьому світові, що готові боротись за збереження демократичних цінностей, національних інтересів, за право самостійно вирішувати свою долю.

Гідність – це внутрішнє ставлення людини до самої себе. Саме гідність робить людину-людиною. Свобода – це можливість вибору у своїх діях, думках, вчинках.

Майбутнє нашої держави за вільними, мужніми, гідними, свідомими громадянами.

До відзначення Дня Гідноті та Свободи у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» були проведені:

– виховна година «Будьмо гідними!». Мета якої формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, виховання суспільної активності;

– година спілкування «Вільний майдан» з учнями, де всі пригадали події зими 2013-2014 років в Україні.

Сльози на очах багатьох свідчать про той факт, що ці події надовго закарбувалися в серцях багатьох поколінь.

Використавши нестабільну політичну ситуацію в країні, сусідня держава стала загрозою для незалежності та суверенітету України.

Ситуація на Сході нашої держави залишається дуже складною. Тисячі учнів Донеччини не змогли сісти за парти вчасно. Ми маємо можливість бачити мирне небо над головами та здобувати знання, це все тільки завдяки мужнім воїнам АТО. Мужність і героїзм, відвагу і самопожертву, відчайдушність та бойове братство наші воїни демонструють кожного дня, кожної години, кожної миті!

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.