Чорна трагедія на кольоровій землі

«Чорна трагедія на кольоровій землі»>

26 квітня…. В ніч забуття
Йде страшне створіння – атомне дитя.
Суть його безкровна і зіниць нема,
І уста безкровні, і душа німа

З 18 по 26 квітня КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» згадував драматичні події 30-тиріччя з дня Чорнобильської катастрофи.

Чорнобиль став лихом усього людства. І саме тому варто пам’ятати ціну цієї трагедії. Ціну людського життя, яке було покладене в жертву ліквідації наслідків страшного дня в історії України та всього світу.

В ліцеї в па’мять тим страшним подіям були проведені наступні заходи:
– тематична виставка книг, присвячена темі Чорнобиля, де були представлені праці сучасних авторів з неординарним поглядом на трагедію;
– проводились бесіди вчителем фізики Качкардою М.П. на тему «Атом може бути різним». З бесід учні зрозуміли всю суть трагедії з боку фізичних властивостей атому;
– на уроках української літератури вчитель Годісь І.В. проводила читання уривків з творів Євгена Гуцала «Зозуля», «Чорнобильська дівчина Калина», Зої Гудченко «Невигадана історія», Ліни Костенко «Кощій Безсмертний знову стереже…» , Віолети Дворецької «Чорнобилець». Учні ознайомилися з уривками та поринули в описані події, які сталися 30 років тому.

-вчитель історії Мамчур В.В. провела у групах урок пам’яті «Чорна сповідь твоя Україно», в якому акцентувала увагу на самих подіях 26 квітня 1986 року, зачитувались свідчення ліквідаторів аварії та спогади їх близьких. Учням було представлено перегляд відео фільму «Чорний Чорнобиль», в якому була показана вся історія молодого перспективного міста, яке в один день стало бідою всього світу.
Також було презентовано мультимедійний проект «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ століття» з документальними фактами та статистикою тих страшних подій.

26 квітня 2016 року в актовій залі було проведено урок пам’яті «Чорна трагедія на кольоровій землі». Ведучі своїми виступами донесли до учнів масштабність трагічної події, розбудили почуття відповідальності перед наступними поколіннями, глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства, почуття гордості за свій народ, любов до рідного краю. Дерлеменко Владислава, Тихоступ Богдан, Ахтонська Вікторія виконали пісні пам’яті Чорнобильської трагедії.

Всі учні у актовій залі вшановували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Останні новини

Відкритий урок з предмету «Основи підприємницького успіху”

11.02.2019
«Підприємець повинен бути, якщо він хоче мати успіх –трояким: і «завойовником», і «організатором», і «торговцем» В.Зомбарт 11 лютого 2019 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» в рамках місячника методичної роботи викладачем економіки, історії та права Мамчур В.В. з учнями гр. 46 було проведено відкритий урок з предмету «Основи підприємницького успіху». Урок проходив у формі ділової гри «Управлінські та ділові якості підприємця». У процесі гри учні були поділені на 2 команди, за результатами тестування обиралися керівники команд, в яких було виявлено найбільший набір підприємницьких якостей. Кожна команда обрала собі рекламного агента, аналітика та фінансиста. І розпочалась чесна конкурентна боротьба 2-ох бізнес проектів: онлайн магазину рукоділля «Золоті ручки» та клубу настільних ігор «Рандом». Варто відмітити активність і знання учасників у сфері економіки, фінансів, реклами та права, їх підготовку бізнес-планів та рекламної кампанії. У результаті гри перемогла команда «Золоті ручки», яка не лише вміло захистила свій бізнес-план, а й знайшла правильний рекламний хід, щоб своїми послугами зацікавити клієнтів. Урок продемонстрував процес розвитку креативності, ініціативи, пошукової активності у навчально-виховному процесі, сприяв розкриттю творчого потенціалу обдарованого учня, формуванню його базових компетенцій та був спрямований на формування активної життєвої позиції.

Веб-квест «Інноваційні педагогічні технології у професійній освіті»

08.02.2019
08 лютого 2019 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» Наталя Кулалаєва, кандидат хімічних наук, доцент, завідувач лабораторією технології професійного навчання Інституту ПТО НАПН України провела тренінг «Інноваційні педагогічні технології у професійній освіті» для педагогів ліцею. Захід проходив у рамках місячника методичної роботи «Педагогічні та виробничі інновації в сучасній професійній освіті», який стартував у ліцеї 04 лютого 2019 року. Педагоги вивчали сучасні інноваційні технології: • проектні технології навчання;• кейс-технології;• технології імітаційно-ігрового навчання;• тренінгові технології;• технології розвитку критичного мислення.По завершенню веб-квесту кожна робоча група захистила власний проект – презентацію однієї із обраних технологій. Захід пройшов творчо та на високому рівні. Усі учасники тренінгу отримали сертифікат Інституту ПТО НАПН України за підписом директора інституту В.О. Радкевич. Висловлюємо щиру подяку Н.В. Кулалаєвій за проведену роботу, створення теплої атмосфери спілкування. Сподіваємося на подальшу співпрацю.