Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього

«Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»

М. Сервантес

З 16 по 24 січня 2017 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшов тиждень історії, присвячений подіям Української революції 1917 -1921 рр.

Мета проведення – поглибити знання учнів про ключові події ХХ століття, політичних, громадських, військових, культурних діячів, які були визначними для українського державотворення; актуалізувати ідеї соборності та суверенності держави – головних передумов розвитку незалежної України; формувати та розвивати різні види вмінь, навичок, які мають стати фундаментом формування громадянської, історичної та національної свідомості; активізувати пізнавальний інтерес до державотворчих подій історії України ХХ століття; формувати активну громадянську позицію і почуття патріотизму.

Розпочався тиждень з виставки учнівських фотоколажів «Я і моя Україна», в якій перемогу здобули три конкурсні колективні роботи.

фото 1

фото 2

фото 3

18 січня відбулися історичні дебати на тему «Самостійники чи автономісти: чия правда?». В обговоренні приймали участь дві команди: «Самостійники» , які відстоювали свою ідею незалежної України і, керуючись історичними джерелами, доводили свою точку зору та «Автономісти», які намагались довести, що ідея автономії України у складі Радянської Росії – це був єдиний можливий вихід на момент історичного часу. За результатами дебатів більшість глядацьких голосів набрала команда «Самостійників», що знову показало нам наскільки важливе збереження суверенної і незалежної України.

фото 4

фото 5

фото 6

Для більшого ознайомлення учнів з історією довгого шляху нашої країни до незалежності протягом тижня відбувся перегляд документального фільму «10 кроків до мрії. Україна», а також в бібліотеці ліцею було організовано книжкову виставку «Виборена незалежність».

фото 7

19 січня викладачем історії Мамчур В.В. в 32 групі професія «Електрозварник ручного зварювання» був проведений відкритий урок-аналіз на тему «Придушення боротьби ОУН УПА 1945-1955 рр.: останні кроки українських націоналістів». Мета уроку: поглибити, конкретизувати та узагальнити знання учнів про діяльність ОУН, УПА та розвивати вміння збирати й аналізувати інформацію з різних джерел, порівнювати різні точки зору щодо діяльності ОУН і УПА за часів війни і після.

В результаті, учні висловили свою думку стосовно діяльності та методів боротьби ОУН –УПА проти радянських окупантів.

фото 8

фото 9

фото 10

На завершення тижня в ліцеї відбувся відкритий захід присвячений Дню соборності України «Від роду до роду слався, Україно!». Захід ще раз показав наскільки всі ми цінуємо нашу незалежність, шануємо історичну спадщину, ті події, які ще 100 років тому назад ознаменували боротьбу, що триває і досі.

фото 11

фото 12

фото 13

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2019
І живуть у пам’яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. Їх життя, їх помисли високі, Котрим не судилось розцвісти, Закликають мир ясний і спокій, Як зіницю ока, берегти.    В. Симоненко З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також    утвердження    патріотизму та національної    гідності   8-9 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшли  заходи: святкове оформлення фойє ліцею та показ відеороликів;організовано виставку документальних матеріалів часів Другої світової війни, на якій представлені спогади учасників бойових дій, художні твори про події Великої Вітчизняної війни;групою учнів здійснено покладання квітів до меморіального пам’ятника невідомому солдату;08 травня у групах відбулися тематичні уроки – спогади «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Викладач історії Журавкова О.О. ставила за мету уроку переосмислення подій Другої світової війни, руйнування історичних міфів, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх держав та народів. Урок пройшов у формі діалогу щодо складних сторінок нашої історії;зустрічі  з дітьми війни та ветеранами «Ми вдячні Вам за мирне небо». Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у запеклій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.