150 років від Дня народження Михайла Грушевського.

«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ — нацією, країна — державою.» М.Грушевський

29 вересня 2016 року КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» святкував з усім світом 150 років від Дня народження великого українського діяча, історика, соціолога і літературознавця Михайла Грушевського.

Метою всіх проведених в цей день заходів було: актуалізувати інформацію про життєвий шлях Михайла Грушевського з акцентами на його державотворчій, політичній, громадській, науковій діяльності та її ролі для розбудови української держави, сприяти актуалізації громадянських почуттів, соціально активної позиції молодих громадян України.

Заходи розпочалися з ретро-стіннівок, які розповідали про життя, діяльність, праці М.Грушевського, містили документи та цитати відомих діячів України.

В усіх групах в цей день були проведені тематичні уроки присвячені історичній ролі громадсько-політичної та наукової діяльності Михайла Грушевського в українському державотворенні й науці.

Учні переглянули фільм «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації». По закінченню перегляду кожен бажаючий зробив свої висновки стосовно постаті Грушевського в історії державотворення України.

В бібліотеці ліцею діяла книжкова виставка «Фундатор відродження Української держави», а також були проведені художні конкурси та наукові читання, присвячені популяризації наукової, державної та історико-культурної спадщини Михайла Грушевського

В результаті конкурсу перше місце отримав учень 32 групи Крюков Богдан, який змістовно зробив повний аналіз діяльності М.Грушевського, висвітлив його здобутки і прорахунки як політичного діяча, історика та соціолога; та виконав портрет великого українського революційного лідера.

Всі ці насичені заходи досягли своєї мети. Цей день став не просто святковим на честь народження великого Українця, а і виховним для майбутнього патріотичного покоління. Адже, Михайло Грушевський – це вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, універсальністю.

ДОДАТОК

Робота учня 32 групи Крюкова Богдана

«Михайло Сергійович Грушевський – видатний український історичний та політичний діяч, також визначний вчений, соціолог, державний і громадський діяч, голова Української Центральної Ради. Його творчість, як історичного діяча, плідно вплинула на сучасну історіографію України. Він є світилом української нації, завдяки його працям ми маємо можливість досконало вивчати історію нашої батьківщини, звідки з’явився наш народ і де його коріння.

Саме в своїй праці “Історія України-Руси” він описав не тільки походження нашого українського народу, але й походження російського та білоруського народів, звичайно хоч він вивів теорію спільної батьківщини, але при цьому наголошував, що українці це окрема нація, котра боролась за свою державність і незалежність окремо від так званих великоросів – Так, ми стара Київська Русь, але ми разом з тим український народ, осібний народ, зі своєю мовою, історією, письменством і культурою. Ви – великороси теж признаєтесь до нашої Київської Русі від котрої пішла ваша освіта й культура і ми того історичного зв’язку не заперечуємо, але ми зовсім осібно від вас пережили нашу українську добу, яка наклала свою останню печать на наше життя, відродження 16віку – козаччина, великі народні повстання 17віку, розвій українського народовладдя та козацького демократизму. Ми пройшли свою путь великою боротьбою за волю і рівність, котрої не знали інші народи руські. Тоді ми остаточно сформувалися в український народ, а теперішні події закінчують його перетворення в українську націю.

М. Грушевський писав історію всупереч всім імперським амбіціям царської Росії, та Австро-Угорщини, за що став їх непримиренним ворогом та символом української боротьби за незалежність.

Народився Михайло Грушевський 29 вересня 1866 року в місті Холмі (нині Польща). В той час батько його був учителем греко-уніатської гімназії, і проживав у будинку духовної семінарії. У 1870 році родина Грушевських переїхала на Північний Кавказ, куди батько Михайла одержав призначення на посаду інспектора, а потім — і директора народних шкіл. Тут, на чужині, наш великий історик прожив свої дитячі роки. Здобувши домашню початкову освіту, у 1880 році Михайло був зарахований до третього класу Тифліської гімназії.

Навчався він легко, встигав з усіх предметів, але найбільше приваблювали його українська історія і література. Закінчивши Тіфліську гімназію в 1885 р., він вступив на історико-філологічний факультет Київського університету Святого Володимира, де навчався у професора Володимира Антоновича. Під його керівництвом були підготовлені роботи про південноруські замки першої половини XVI ст. та «Історія Київської землі від смерті Ярослава до кінця XIV століття», яка була удостоєна золотої медалі. Після захисту М. Грушевським у 1894 р. магістерської дисертації В. Антонович порекомендував його на посаду професора нещодавно створеної кафедри історії у Львівському університеті.

Михайло Грушевський, як вчений і теоретик-аналітик, намагався зрозуміти проблему українського державотворення – за умов браку національної свідомості, нерозвиненої соціальної структурованості суспільства всі свої надії М. Грушевський покладав на “народну Україну”, на “громадянську солідарність” як рису, притаманну українському народові. Грушевський був прихильником “середньої політичної платформи”, яка б об’єднала людність України без різниці верств і народностей, захисником принципів соціальної єдності та гармонії на демократичних засадах, прагнув довести можливість побудови “держави-громади” на ґрунті солідаризування соціальної спільноти. Ці положення мали лягти в основу нового громадянського суспільства України.

Ми бачимо, що М. Грушевський також був ідеологом нового політичного устрою, нової української ідеї, всі ці думки які складалися в певну ідеологію базувалися саме на українському менталітеті та свідомості, адже Грушевський був також соціологом і намагався зрозуміти, чого бажає кожний українець і тому підбирав програмові засади саме для українців, він ретельно розглядав кожне питання з цього приводу. На мою думку, це була велика самовідданість і любов до свого народу. На жаль, теоретика і розробка різних схем суспільного життя українців, не підготувала Грушевського до практичного підходу в політиці та державотворенні, як політик він потерпів невдачу, на справі він займався більше культурницькою та мовною діяльністю. Хоч він і розробив на його думку ідею про Росію, як федерацію та входження України, як автономної республіки зі своїми правами, зі своєю мовою та культурою, але напевно прорахунок був в тому, що він не очікував більшовицького перевороту в Росії, та не звернув уваги на те, що російський народ та влада завжди мали імперські амбіції й бажання контролювати інші заселені території.

Якщо розглядати його політичну діяльність з цього боку, то тоді кажучи про 1 Універсал проголошений ЦР на чолі з Грушевським не можна вважати, що це було свого роду боягузтво з приводу незалежності України, він гадав, що Росія піде на компроміс, але Тимчасовий уряд не розділяв його поглядів, це також видно в тому що вони відразу стали незадоволені засадами 1 Універсалу й тоді Грушевський пішов на поступки, що до 4 Універсалу, то він з ЦР були вимушені його проголосити, так як вже більшовицька Москва почала наступ на терени України, таким чином він хотів показати всьому світові, що Україна стала незалежною, але знову ж таки це була формальність.

Грушевський не займався першочерговими клопотами нової молодої держави, такими як створення боєздатної армії для захисту кордонів, та розвитком економіки – це на той час були необхідні та невід’ємні складові держави.

Взагалі М. Грушевський – досить таки неоднозначна особа в українській історії; і в нього також, як і в будь кого, є свої недоліки та переваги, справа в тому, що він був перш за все вченим і більше цікавився наукою, ніж політикою і на цьому саме треба акцентувати увагу перш ніж вказувати на його якісь прорахунки, тим паче, що його обрали головою Центральної Ради без його присутності. Після того як більшовики захопили Київ, а через декілька місяців війська Кайзерівської Німеччини допомогли звільнити Київ від московських окупантів та відновити владу ЦР, навіть після того відновлений уряд себе на жаль не виправдав. якщо не мали своєї армії для захисту, то можна було забезпечити всім необхідним союзну армію, але в країні на той час вже був безлад, хаос, анархія і невдоволення людей. Грушевський зневірився в своїх силах… Та кінцевою добиваючою подією став переворот генерала П. Скоропадського. Звичайно також не було світової підтримки, країни Антанти не визнавали Україну, як державу. Можна звичайно вважати прорахунком Грушевського, що він не створив надійний захист України, але я можу заявити, що він в чомусь випереджав свій час, він хотів все вирішити демократичним та цивілізованим методом, тоді як Європа, в той час, ще вирішувала питання скоріше “варварськими методами”, ніж цивілізованими, я маю на увазі 1 Світову війну і в цей жахливий період Грушевський до останнього сподівався на світову підтримку та мирний спосіб вирішення питань щодо України, але світ тоді був жорстоким.

Українці за свою державу заплатили високу ціну. Після всіх революційних подій та коли в Україні вже остаточно закріпилася радянська влада, Грушевський повертається з-за кордону на рідну йому до болі Батьківщину, аби доробити свої історичні праці, хоч радянська влада його запросила та пообіцяла певні привілеї все одно він розумів що їде до свого ідеологічного ворога прямо в руки, але напевно настільки в нього було патріотичне почуття до свого народу, котре ще плекалось з самого дитинства, що він вже не боявся нічого. На протязі 10 років Грушевський спокійно писав свої праці, але незабаром всі його роботи радянські спецслужби конфіскували, його ж заарештували. 1934р. він важко захворів та потрапляє до лікарні де йому провели 3 операції, але вони його не врятували. Помер М. Грушевський 25листопада 1934р. та похований в Києві на Байковому кладовищі.

Моя думка така: М. Грушевський дуже велична людина в українській історії, він був істориком і він творив історію української нації, всі його переваги та недоліки ми українці повинні враховувати і піднявши гордо наший жовто-блакитний прапор повинні далі будувати нашу з вами українську Державу!»

Останні новини

Кейтерингові послуги

07.03.2019
Кейтеринг – це не лише смачна їжа, це оперативність та професіоналізм офіціантів, красиве та зручне сервірування столів, чітко скоординовані та продумані дії щодо організації вашого свята. «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пропонуємо кейтеринг у таких напрямках: День народженняДитяче святоСвяткування на природіДілові заходиЮвілей компаніїКава-брейкПрезентаціяКонференціяКейтеринг – Фуршет стане чудовим завершенням заходів, метою яких є розваги та спілкування. Звертайтесь до нас, і ми підберемо для Вас декілька варіантів фуршет – меню відповідно до формату та бюджету заходу. Гарантуємо професійний підхід, смачні, ексклюзивні оздоблення, свіжі, апетитні страви, виготовлені із якісної біосировини, гостинний сервіс при не високих цінах. 7 березня 2019 року у міському Будинку культури м. Василькова усі гості та організатори свята 8 Березня були задоволені та приємно здивовані якістю обслуговування та розмаїттям кулінарної продукції «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей».

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЯЧНИКА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

28.02.2019
“Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитись” Г. Альтшуллер Цим висловом керується педагогічний колектив КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» у повсякденній роботі. Кожен розуміє, що творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Згідно річного плану роботи ліцею протягом лютого 2019 року традиційно пройшов методичний місячник у рамках роботи над реалізацією методичної проблеми закладу «Упровадження інноваційних методів навчання та виробничих технологій у навчальний процес». Мета місячника  спрямована на вдосконалення педагогічної майстерності, активізації творчої активності педагогічних працівників, створення умов для поширення передового педагогічного досвіду, забезпечення реалізації інноваційних технологій навчання і виховання в освітньому процесі, створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення педагогічних працівників ліцею. Місячник методичної роботи був насичений цікавими заходами та умовно розділений на 7 блоків: виставки, навчальні заняття, майстер-класи, ІКТ, критичне мислення, психологічний напрям та методичні заходи. 4 лютого методист Устименко А.В. відкрила місячник і ознайомили присутніх з метою та планом проведення. Бібліотекар Головачова М.І. підготувала виставку періодичних видань та презентувала нові надходження літератури, які можуть бути використані педагогами у процесі підготовки до уроків теоретичного, виробничого навчання, а також проведення виховних заходів. 6 лютого викладач математики та інформатики – Панченко Л.О. провела для педагогів практичний тренінг «Створення веб-квесту в додатку GoogleBlogger», призначений для оволодіння знаннями та навичками технології створення веб-квесту. Робота з веб-квестами підсилює мотивацію навчання, сприяє розвитку критичного мислення, формує вміння та навички здійснення порівняння, аналізу помилок, перспектив, класифікації, знаходження шляхів розв’язку проблеми та завдання в цілому. 8 лютого кандидат хімічних наук, доцент, завідувач лабораторією технології професійного навчання Інституту ПТО НАПН України Кулалаєва Н.В. провела тренінг веб-квест: «Інноваційні педагогічні технології». Учасники тренінгу вивчали сучасні інноваційні технології: проектні технології навчання;кейс-технології;технології імітаційно-ігрового навчання;тренінгові технології;технології розвитку критичного мислення. Усі учасники тренінгу отримали сертифікат Інституту ПТО НАПН України за підписом директора інституту В.О. Радкевич. 11 лютого: відбувся відкритий урок – ділова гра на тему: «Управлінські та ділові якості підприємця», який провела викладач громадянської освіти Мамчур В.В. Мета уроку: надати учням економічні знання, навчити застосовувати ці знання на практиці, активізувати в учнів інтерес до якостей підприємця; навчити отримувати і критично осмислювати економічну інформацію; удосконалити вміння складати бізнес-план підприємства, провадити рекламну кампанію; показати як працюють економічні системи вільного підприємства; формувати у дітей здатність до підприємницької діяльності.Педагогічні працівники у ході проведення тренінгу «Командна взаємодія педколективу», який провела практичний психолог Дармостук Л.С., отримали не тільки емоційне задоволення, а й навчилися з розумінням ставитись до думок, вчинків своїх колег, творчо вирішувати завдання на користь колективу. Виконуючи вправи тренінгу, педагоги вчилися розуміти один одного. Тренінг мотивував педагогів до рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності. 13 лютого майстер виробничого навчання Леоненко І.П.провела майстер-клас на тему: «Фінгер фуд – їжа руками». Їжа, яку їдять за допомогою одних тільки рук, без столових приладів-ложок, виделок, ножів це сьогодні потреба часу, сучасного суспільства Учасники дізналися, що таке “фінгер-фуд”, як це чудо полегшить і зробить яскравішим їх життя. 14 лютого: викладач англійської мови – Соломонова Л.О. провела тематичний захід, присвячений Дню Святого Валентина. На занятті вдало були поєднані різні форми і методи роботи, викладач змотивувала учнів проблемними запитаннями, зацікавила темою. викладач фізики Трьохбратська М.С. для педагогів закладу провела тренінг «Методи і прийоми інтеракції під час викладання». Учасники тренінгу вивчали впровадження у навчально-виховний процес технології критичного мислення, спрямовані на формування ключових компетентностей учнів на уроках. Використовуючи вправу «Ажурна пилка», відпрацювали сучасні прийоми інтеракції «Фішбоун», «Кластер», «Читання з маркуванням», «Залиште за мною останнє слово». Тренінг пройшов на високому рівні. 15 лютого Майстер-клас на тему: «Створення сучасного дизайну в застосунках». Майстер виробничого навчання – Марченко Б.В. Ознайомив присутніх із принципами роботи в середовищі програмування Visual studio та основними елементами керування. Навчив створювати основні об’єкти на формі, вводити коди, запускати проект на виконання, зберігати проект, створювати exe-файл. Формування вмінь і навичок побудови сучасного дизайну в додатках. 20 лютого викладачем математики та інформатики та майстром виробничого навчання Марченко Б.В. було проведено майстер-клас «Сучасні технології в освіті. Використання інтерактивної дошки на уроках», на якому ознайомили із призначенням та можливостями мультимедійного комплексу та посприяли у вирішенні непростого завдання поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій. 22 лютого викладач Савчук О.С. провела урок-гру «Спеціальні штукатурки». Велика увага приділялася мотивації діяльності учнів, перевірці набутих практичних знань та застосуванню їх на практиці. 26 лютого практичний психолог Дармостук Л.С. провела практикум «Профілактика булінгу». Людмила Сергіївна ознайомила слухачів з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, учасники опрацювали практичні методи виявлення постраждалих та булерів методами профілактики і втручання. Під час реалізації практичної частини семінару (вправа “Скріпка”) педагоги емоційно реагували, намагалися крізь себе пропустити настрій особистості, яка зазнає знущань. По завершенню заходу учасники отримали методичні рекомендацій на тему: “Профілактика булінгу”. 28 лютого за круглим столом керівництво та педагогічний колектив ліцею підсумували проведення місячника методичної роботи, де мали можливість висловити свої враження та пропозиції щодо проведених методичних заходів.