40-річчя створення Української громадської групи  сприяння виконанню Гельсінських угод

40-річчя створення Української громадської групи 
сприяння виконанню Гельсінських угод

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української гельсінської групи. Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.

На вшанування цієї події в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено тематичні інформаційно-освітні заходи, присвячені громадсько-політичній і правозахисній діяльності Української Громадської Групи.

9 листопада в усіх групах проведені тематичні відео-уроки з подальшим обговоренням: «Наша свобода не далася дарма. Українська гельсінська група у схемах і персоналіях»

10 листопада учні 23 та 13 груп взяли участь у круглому стілі: «Український правозахисний рух 1970 – 1980-х років у боротьбі за права людини та українську державність». Метою обговорення було проаналізувати історичний досвід УГГ, а також в ході дискусій визначити нові підходи до дослідження правозахисного руху в Радянському Союзі.

Також для вшанування цієї події в бібліотеці ліцею була організована книжкова виставки про історію українського правозахисного руху 1970-1980-х років “В’язні сумління”.

Виставку доповнив інформаційний стенд. Всі заходи були спрямовані на донесення до учнів того, що Українська гельсінська група в добу краху світової колоніальної системи нагадала про існування поневоленої України і порушила питання про визнання її світовим співтовариством.  Вона об’єднала людей різного світогляду й національностей навколо розуміння: за колоніального становища не може бути й мови про дотримання прав людини, бо лише державна незалежність є гарантом свобод. Отже правозахисники поставили український національний інтерес на міжнародну правову основу, в контекст протиборства демократичного Заходу з тоталітарним СРСР. У цьому розумінні гельсінський рух для України був значно важливішим, ніж для народів, які мали свою державність.

Останні новини

Відкритий урок з фізичного виховання

17.04.2019
У сучасному житті все більше використання занять фізичними вправами спрямовано не на досягнення високих результатів, а на підвищення їх оздоровчого впливу на молодь. Для вирішення такої глобальної проблеми найбільш ефективними засобами є, перш за все, спортивні ігри. 17 квітня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладач фізичного виховання Бондар Анатолій Сергійович провів відкритий урок для учнів гр. 25. Тема уроку: «Вправи на вдосконалення фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток особистості». Вступна частина уроку включала різні види вправ, які були спрямовані на підготовку організму до навантажень. Учасники виконували стройові та організовуючі вправи, різновиди бігу та ходьби, вправи на місці і в русі, вправи з гирями, на гімнастичних матах, із скакалкою та обручем, на гімнастичних перекладинах. Під час уроку учні вправно виконували завдання викладача, працюючи в групах, що активізовувало їх командний дух та сприяло здоровій конкуренції між командами. Важливо, що викладач особистим прикладом надихав ліцеїстів на успішне виконання вправ. Урок пройшов на високому методичному рівні.