40-річчя створення Української громадської групи  сприяння виконанню Гельсінських угод

40-річчя створення Української громадської групи 
сприяння виконанню Гельсінських угод

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української гельсінської групи. Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.

На вшанування цієї події в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено тематичні інформаційно-освітні заходи, присвячені громадсько-політичній і правозахисній діяльності Української Громадської Групи.

9 листопада в усіх групах проведені тематичні відео-уроки з подальшим обговоренням: «Наша свобода не далася дарма. Українська гельсінська група у схемах і персоналіях»

10 листопада учні 23 та 13 груп взяли участь у круглому стілі: «Український правозахисний рух 1970 – 1980-х років у боротьбі за права людини та українську державність». Метою обговорення було проаналізувати історичний досвід УГГ, а також в ході дискусій визначити нові підходи до дослідження правозахисного руху в Радянському Союзі.

Також для вшанування цієї події в бібліотеці ліцею була організована книжкова виставки про історію українського правозахисного руху 1970-1980-х років “В’язні сумління”.

Виставку доповнив інформаційний стенд. Всі заходи були спрямовані на донесення до учнів того, що Українська гельсінська група в добу краху світової колоніальної системи нагадала про існування поневоленої України і порушила питання про визнання її світовим співтовариством.  Вона об’єднала людей різного світогляду й національностей навколо розуміння: за колоніального становища не може бути й мови про дотримання прав людини, бо лише державна незалежність є гарантом свобод. Отже правозахисники поставили український національний інтерес на міжнародну правову основу, в контекст протиборства демократичного Заходу з тоталітарним СРСР. У цьому розумінні гельсінський рух для України був значно важливішим, ніж для народів, які мали свою державність.

Останні новини