499 років Реформації

499 років Реформації

31 жовтня 2016 року європейське суспільство відмічає річницю Реформації. А наступного – весь світ відзначатиме 500-ту річницю цієї події.

Важливість цього історичного процесу підкреслює масштаб святкування, тому що Реформація торкнулась не лише суто релігійних питань. Вона вплинула на багато сфер суспільного життя, і наслідки ми відчуваємо і сьогодні.

Річницю такого вагомого дня відзначив заходами і КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей».

31 жовтня, в День Реформації, учні ліцею переглянули біографічний фільм «Пристрасті за Лютером». Перед переглядом фільму вчитель історії Мамчур В.В. нагадала, як саме Мартін Лютер вплинув на хід Реформації в Європі.

Також у ліцеї були проведені тематичні уроки на тему «Реформація – можливість справжніх змін в Україні», основною метою яких було визнати вагомий внесок Реформації в розвиток релігійної, культурної та соціальної сфери, привити повагу до релігійних громад, до їх ролі в українській історії.

Під час уроків учні ознайомились з 95 тезами Мартіна Лютера і дали свою оцінку їх вагомості і значення.

Для більш детального знайомства учнів з Реформацією був оформлений інформаційний стенд, який містив не лише відомості про події 1517 року, а і висновки про важливе значення Реформації для України. Учні могли порівняти, яким було суспільство до змін, які привніс Мартін Лютер, і яким стало після.

Творчо підійшли до відзначення річниці Реформації учні ліцею в конкурсі плакатів. Переможцем став учень 32 групи Крюков Богдан, який представив класичну карикатуру XVI ст., що показує діяльність католицької церкви, а саме торгівлю індульгенціями.

Друге місце посів плакат учениці 15 групи Костіної Каріни «Мартін Лютер і його 95 тез.»

В підсумку проведених заходів, для узагальнення знань, у групах була проведена вікторина «Реформація», за результатами якої кращі знавці отримали високі оцінки.

Реформація дала Європі реалізувати свій «реформаційний шанс». Його сьогодні може використати і Україна. Саме тому, всі заходи проводились з метою звернути увагу учнів на осмислення наших діянь у минулому й сьогоденні, звісно, в «реформаційному дусі».

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2019
І живуть у пам’яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. Їх життя, їх помисли високі, Котрим не судилось розцвісти, Закликають мир ясний і спокій, Як зіницю ока, берегти.    В. Симоненко З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також    утвердження    патріотизму та національної    гідності   8-9 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшли  заходи: святкове оформлення фойє ліцею та показ відеороликів;організовано виставку документальних матеріалів часів Другої світової війни, на якій представлені спогади учасників бойових дій, художні твори про події Великої Вітчизняної війни;групою учнів здійснено покладання квітів до меморіального пам’ятника невідомому солдату;08 травня у групах відбулися тематичні уроки – спогади «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Викладач історії Журавкова О.О. ставила за мету уроку переосмислення подій Другої світової війни, руйнування історичних міфів, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх держав та народів. Урок пройшов у формі діалогу щодо складних сторінок нашої історії;зустрічі  з дітьми війни та ветеранами «Ми вдячні Вам за мирне небо». Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у запеклій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.