Тиждень біології та екології

Тиждень біології та екології у КЗ КОР «Васильківський профліцей»

Земля не належить нам. Це ми належимо Землі.
(народна мудрість

З 06 по 14 квітня, відповідно до річного плану роботи у КЗ КОР «Васильківський профліцей» був проведений тиждень «Біології та екології».

Метою тижня було поглиблення знань учнів про охорону рослин і тварин, природоохоронні території, розуміння життєвої необхідності охороняти природу, виховування дбайливого ставлення до природи, почуття відповідальності за навколишнє середовище, любові до рідної землі, привертання уваги до екологічних проблем.

image_gallery

Тиждень проходив за затвердженим планом. Щоденні заходи мали розвиваючий, виховний, пізнавальний характер.

 • 6 квітня на загальній учнівській лінійці відбулося відкриття тижня і оголошення плану проведення заходів. В кожній групі ліцею пройшли п’ятихвилинні акції «Екологічна просвіта», які проводили учні 15 групи, професія «Кухар. Офіціант».
 • 7 квітня відбувся конкурс екологічно – просвітницьких листків. Активно долучилася до організації проведення конкурсу навчально – виробнича комісія ради лідерів учнівського самоврядування ліцею.

  В конкурсі взяли участь всі групи ліцею. Під час роботи над змістом листків учні розвивали навички здобувати знання самостійно: збирати необхідну інформацію, вміти її аналізувати, робити висновки. Робота була творча і колективна. Знання, які отримали і автори екологічних листків і учні ліцею стали підґрунтям для формування екологічної культури.

  Журі відзначило різноманітність тематик листків (нетрадиційні джерела енергії, екологічні проблеми людства, кислотні дощі, забруднення природи нафто – хімічною промисловістю), естетичне оформлення, зміст і визначило переможців.

 • 8 квітня у групі 25, професія «Кухар. Офіціант» викладач біології та екології Шапаренко О.О. провела відкритий урок на тему: «Біосфера. Вплив людини на стан біосфери. Охорона біосфери”. Мета, яку поставила педагог: поглибити знання про біосферу, розвивати критичне мислення, навички роботи з додатковими джерелами інформації була досягнута. Урок пройшов у формі наукової конференції, з максимальним залученням учнів до роботи, переглядом мультимедійних презентацій.
 • Вже стало традицією щорічно, весною, учні ліцею прибирають від сміття схили яру, який з’єднує житловий район «Масив» з нижньою частиною міста. Цей рік не став виключенням. 9 квітня членом ради лідерів учнівського самоврядування ліцею Коваленко Альоною був організований і проведений трудовий десант. Десант був створений із учнів І – ІІІ курсів. Завдання цієї акції було виконано; територія була прибрана від сміття, а місцеві жителі отримали екологічний урок.
 • 10 квітня в ліцеї пройшов фотоконкурс «Природа рідної землі в об’єктиві».
 • 14 квітня на загальній учнівській лінійці було підведено підсумки Тижня та нагороджено активістів та переможців грамотами, подяками, солодощами. Тиждень був насиченим заходами і подіями. Всі мали можливість дізнатися багато нового і цікавого.

image_gallery (1)

Мета фотоконкурсу – звернути увагу учнів на красу і неповторність природи, виявляти талановитих учнів, розвивати їхні творчі здібності.

image_gallery (2)

Завдання – прищеплювати любов до природи рідного краю, спонукати молодь до творчості, сприяти розвитку мистецтва.

image_gallery (3)

Згідно правил проведення конкурсу приймалися авторські індивідуальні та групові роботи учнів і педагогів, які були виконані весною 2015 року. З великої кількості робіт (більше 70) журі було відібрано 38 робіт, що були представлені на виставці – конкурсі у фойє ліцею.

image_gallery (4)

Всі працівники та учні мали можливість брати участь у визначенні переможців конкурсу шляхом одноразового голосування. Після підрахунку набраних голосів переможцями фотоконкурсу «Природа рідної землі в об’єктиві» стали:

 • І місце – Заєць Олександр учень 12 групи, професія «Електрозварник ручного зварювання. Водій автотранспортних засобів категорії «В»;
 • ІІ місце – Коваленко Альона і Семеніст Григорій учні 31 групи, професія «Швачка. Вишивальник»;
 • ІІІ місце – Щуцька Яна і Пухляк Вероніка учениці 15 групи, професія «Кухар. Офіціант».

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2019
І живуть у пам’яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. Їх життя, їх помисли високі, Котрим не судилось розцвісти, Закликають мир ясний і спокій, Як зіницю ока, берегти.    В. Симоненко З метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також    утвердження    патріотизму та національної    гідності   8-9 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пройшли  заходи: святкове оформлення фойє ліцею та показ відеороликів;організовано виставку документальних матеріалів часів Другої світової війни, на якій представлені спогади учасників бойових дій, художні твори про події Великої Вітчизняної війни;групою учнів здійснено покладання квітів до меморіального пам’ятника невідомому солдату;08 травня у групах відбулися тематичні уроки – спогади «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Викладач історії Журавкова О.О. ставила за мету уроку переосмислення подій Другої світової війни, руйнування історичних міфів, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх держав та народів. Урок пройшов у формі діалогу щодо складних сторінок нашої історії;зустрічі  з дітьми війни та ветеранами «Ми вдячні Вам за мирне небо». Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у запеклій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.