Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Козацькому роду нема переводу!

Виховний захід у вигляді змагань до Дня козацької слави.
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з героїчним минулим України, зокрема- періодом козаччини. Сприяти вихованню в дітей почуття гордості за історію своєї Вітчизни та її героїв,почуття колективізму,товариськості, добродушності, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей вихованців, а також спритності, кмітливості, винахідливості.

Оформлення зали та обладнання.Захід відбувається в спортивній залі училища. Стіни прикрашені портретами гетьманів України,вишитима рушниками.У залі немає сцени,Але є її імітація, на якій стоять для команд дві лави, вкриті домотканими доріжками, та два столи: стіл для реквізиту, праворуч- стіл та стільці для журі. Ведуча, вихователь,дві помічниці та капітани команд в українських костюмах, інші учасники команд у спортивних формах.Під час конкурсної програми звучить українська народна музика. Переможців конкурсів та учасників нагороджують призами.
Хід програми

1.Організаційна частина

Вихователь. Шановні друзі! Щиро й радо вітаємо вас у цій залі.Зібрали нас разом усмішка і святковий настрій, любов і бадьорість,бажання бути завжди разом- і в будні, і в свята.

Славетні козацькі часи і зараз цікавлять нас. Хлопцям хочеться бути такими ж кмітливими,сміливими і завзятими, як козаки колись. Дівчата теж полюбляють хлопців-лицарів, хоробрих, винахідливих.Сьогодні ми проведемо змагання, які визначать, чи змогли б наші хлопці стати козаками. У цих змаганнях братимуть участь дві команди, кожна команда –козацький кіш зі своїм кошовим отаманом.

Але спочатку пригадаймо героїчне минуле нашого краю, ті далекі часи, коли слава предків наших, відважних козаків, гриміла у всьому світі. І недарма в одній із народних пісень співали:
Дніпро- брате,чим ти славен.
Чим ти красен, чим ти ясен?
Ой, я славен бурлаками.
Низовими козаками…

У ті давні часи ой як тяжко жилося простому народу! З нього нещадно знущалося панство, а тому люди ставали на боротьбу, а потім, уникаючи кари та знущань, залишали милі серцю місця й вирушали в мандри поодинців або сім’ями. Селилися вони на вільних землях, засновували там хутори і займалися хліборобством, тваринництвом, рибальством. І називали вони себе козаками,тобто вільними людьми.

А деякі тікали ще далі, на низ,за пороги Дніпра- на Хортицю, Томаківку –острови в пониззі Дніпра.І почали цих людей називати низовими або запорізькими козаками.

До лав козацтва вступали найсміливіші, наймужніші, найвитриваліші люди, бо на них чекали військові походи й битви, тривала повсякденна боротьба проти ворогів.

Запорізьку піхоту вважали найкращою в Європі. А на морі козаки воювали на легких та маневрених човнах-чайках, вели морські бої, визволяли українців з турецької й татарської неволі, охороняли береги.

Козаки воювали з ворогами, а народ оспівував їхній героїзм у думах та піснях, де козак- лицар постає в ореолі геройської слави.

( Учень розповідає легенду про козака Мамая, на сцену виходить козак Мамай.)

Козак Мамай. Я – козак Мамай і до вас потрапив із далекого минулого.

Вихователь. На машині часу чи як?

Козак Мамай. Не знаю, що таке машина часу, та оскільки я – козак-характерник, то вмію робити такі речі, які не вміють робити звичайні люди. І до вас я потрапив не просто так. Заглянувши в майбутнє, я дізнався, що ви не забуваєте минулого своєї Батьківщини, своїх легендарних предків. І вирішив навідатися до вас, щоб познайомитися зі своїми нащадками – юними козачатами.А чи гідні ви носити це звання – юні козачата? Зараз ми це перевіремо через випробування, які я для вас підготував.

Вихователь. Увага! Починаємо конкурсну програму. Ми проведемо інтелектуальні, творчі та спортивні змагання й визначимо, яка з команд найрозумніша,найкмітливіша, найталановитіша,найсильніша і найспритніша.

Ведуча. Тож доведіть, що козацькому роду нема переводу!Козаки ХХ1 століття завітали до нас на козацькі змагання.

Вихователь ( Йде представлення команд і їхніх капітанів – отаманів.)

Ведуча. Учасників команд ви же знаєте, прийшов час познайомитись з журі.

Вихователь. (Представлення членів журі)
Ведуча.Оголошується перший конкурс-«Історична вІкторина»
Вихователь. Запитання до вікторини
1. Козацька дерожава?( Запорізька Січ)
2.Острів, де жили козаки?(Хортиця)
3.Кому заборонено було навіть ступати на Січ?(Жінкам)
4. Свята покровителька козаків, в честь якої булла збудована
Церква?(Свята покрова)
5.Вірний друг козаків( Кінь)
6.Козацька зачіска.(Оселедець)
7.Бойове мистецтво козаків. (Бойовий гопак)
8.Козацький човен.(Чайка)
9.Хто такий пластун?(Найкращий козак-розвідник)
10.Що означає слово «козак»?(Вільна людина)
11.Яка головна козацька страва, в яку додавали пшоно?(Куліш)
12.Будівлі, в яких жили козаки.(Курені)
13.Головний серед козаків.(Гетьман)
14.За що боролись козаки.(За волю)
15.Хто був останнім козацьким гетьманом?(Кирило Розумовський)
16.Хто автор першої української конституції?(ПилипОрлик)

11.Конкурсна программа.
Конкурс козаків-любомудрів.

Команди отримують конверти із записаними словами.Необхідно вибрати ті, які стосуються козаків.Команда, яка правильно і швидко виконає це завдання, отримає 5 балів.Пропонуються такі слова:
булава, машина, трон, гетьман, оселедець, отаман, шаровари, радіо, шабля, маршал,курінь,білет,січ, люлька, бунчук, клейноди, комп’ютер, писар, тавро, корогва, блокнот, чайка, галера.

Конкурс «Бій півнів»

З кожної команди в коло запрошують по одному учаснику, які мають приблизно рівну вагу. Стоячи чи стрибаючи на одній нозі і тримаючи руки за спиною,потрібно виштовхнути з кола суперника.
Вважається переможцем той учасник, суперник якого став на дві ноги або розірвав руки.

Конкурс писарів

Необхідно за одну хвилину всією командою «намалювати» словесний портрет козака на повний зріст.
Конкурс «Переправа»

Обидві команди шикуються в колону по одному. Учасник, який стоїть першим, Бере собі на спину наступного учасника і переносить його на протилежний бік зали.

Той учасник, якого несли на спині, повертається назад і переносить іншого учасника своєї команди, і т. д. Перемагає команда,яка швидше зробить переправу.

Конкурс «Сила духу»

Необхідно надувати повітряну кульку доти, доки вона не лопне.Чия кулька лопнула раніше, той програв.
Конкурс «Частокіл»

У наступному конкурсі перемагає та команда, яка зуміє швидше відгадати пораду козака Мамая. Для цього необхідно за порядком «зібрати» літери: від найбільшої до найменшої.
УПОІЖОИЬДЗСОТПРСРМ
Відповідь: Подружись зі спортом!
Конкурс для глядачів

Назвати якомога більше слів на козацьку тематику. Перемагає той, хто останнім називає слово.5 балів нараховують тій команді,вболівальником якої він є.

Конкурс атаманів
До журіва запрошують отаманів для захисту емблем. Захист емблем.

Конкурс козацького прслів’я
У ньому бере участь уся команда.Тож хай командний дух переможе.Кожній із команд на вибір пропонуються по 2 конверти, в яких лежать розрізані прислів”я, які команда повинна зібрати за 1 хвилину :
а) Борщ/ та/ ка/ша/ ї/ жа/ на/ ша;
б) Ко/ за/цько/му/ ро/ ду/не/ма/пе/ре/во/ду.
111.Заключна частина

Козак Мамай. Друзі, я приємно вражений. Усі учасники команд і глядачі були дуже активними.Молодці, ви добре позмагалися. Настав час підбити підсумки.
Слово журі.Нагородження переможців.

Ведуча.Ось і закінчився наш похід у козацькі часи. Козакам уже час повертатисят до рідних домівок.
В крові у нас-козацькі гени,
В душі у нас-Велика сІч,
Вона дарує нам натхнення,
Вона співає день і ніч.
(Дівчата в українських костюмах співають українську пісню «Гей, наливайте повнії чари»)

Козак Мамай. Я переконаний, ви всі гідні називатись юними козаками.

Вихователь. Нічого в історії безслідно не минає, і ми несемо його в майбутнє. За дріб”язком повсякденності.а також за браком знань цього минулого, історії свого народу, ми часто не відчуваємо насолоди від національної спадщини.носіями якої ми підсвідомо є. Ось і сьогодні ми ознайомилися ще з однією сторінкою історії України- Запорізьким козацтвом. Хотілося б, аби ця тема вас зацікавила і через віки дійшов до вас шелест козацьких знамен,брязкіт козацької зброї, стогін української землі під копитами навальних ординців, бій, як блискавка,між життям і смертю, між минулим і майбутнім нашого народу.

Нехай же козацькому роду небуде переводу!
(Усіх присутніх пригощають традиційною стравою козаків-пампушками з часником, які виносять у макітрі).

Головне управління освіти та науки
Київської обласної державної адміністрації
Васильківське професійно –технічне училище
«Козацькому роду нема переводу!»
Виховний захід у вигляді змагань до Дня козацької слави»
Автор:
Бібліотекар
Головачова Марія Іванівна
Васильків-2009
Васильківське ПТУ для дітей- сиріт
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!
Виховний захід у вигляді змагань
до Дня козацької слави
Бібліотекар: М.І.Головачова
м.Васильків
2008

Останні новини

4321

23.01.2019
  ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У 2019 році на базі 9 класів з отриманням повної загальної середньої освіти     №   Назва професії Обсяг прийому (чол.) Термін навчання 1. (5122) Кухар. (5123) Офіціант 25 3 роки 2 (7412) Пекар. (7412) Кондитер 20 3 роки 3. (7436) Швачка. (7433) Кравець 15 3 роки 4. (5141) Перукар (перукар-модельєр). (5141) Манікюрник 20 3 роки 5. (4113) Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. (4222) Адміністратор 20 3 роки 6. (7122) Муляр. (7133) Штукатур 15 3 роки 7. (7212) Електрозварник ручного зварювання. (8322) Водій автотранспортних засобів категорії «В» 25 3 роки 8. (5129) Майстер ресторанного обслуговування. (5129) Майстер готельного обслуговування 20 3 роки                                     на базі 11 класів     №з/п   Назва професії Обсяг прийому (чол.) Термін навчання 1. (4113) Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення 20 1 рік 5 міс. 2 (4212) Касир (в банку) 15 1 1 рік 3. (4222) Адміністратор 15 8 міс. 4. (5312) Оформлювач вітрин, приміщень та будівель 15 1 рік 3 міс. 5. (5141) Перукар (перукар-модельєр) 20 1 рік 2 міс. 6. (5141) Манікюрник 20 5 міс. 7. (7412) Кондитер 20 1 рік 2 міс. 8. (7412) Пекар 20 7 міс. 9. (5142) Покоївка 15 6 міс. 10. (7436) Швачка 15 1 рік 11. (7433) Кравець 15 1 рік 12. (7122) Муляр. (7133) Штукатур 15 1 рік 13. (5129) Майстер ресторанного обслуговування 20 1 рік 14. (5129) Майстер готельного обслуговування 20 1 рік                         Прийом документів проводиться з 15 травня – по 23 серпня 2019 року щоденно, крім неділі заява (подається вступником особисто) документи про освіту (оригінали) свідоцтво, додаток до свідоцтва для випускників 9 кл. атестат, додаток до атестата для випускників 11 кл. свідоцтво про народження, паспорт (копія) ідентифікаційний номер (копія) медична довідка (форма N 086) 6 фотокарток розміром 3х4 см; характеристика зі школи; приписне свідоцтво – для юнаків з 17 років (копія); копії документів, що дають право на пільги при вступі (за наявності); конверт з марками – 2 шт.; папка швидкозшивач – 1 шт., файли – 2 шт. Умови прийому: Прийом до ліцею проводиться без вступних іспитів, шляхом конкурсного відбору: за результатами середнього балу свідоцтва про освіту; за результатами усної співбесіди.   Конкурсний відбір може проводитись поетапно, упродовж усього терміну прийому документів.   Особи, які без поважних причин не з’явилися на співбесіду, не можуть бути зараховані на навчання. Пільги на зарахування   Зараховуються поза конкурсом:   – особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надано таке право; –    діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (зі змінами); – діти-інваліди та інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією, відповідно до статті 22 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»; –    діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки, відповідно до ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства; –    особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано таке право; –    особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано таке право; –    діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники у цьому разі подають відповідний документ про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули під час виконання службових обов’язків, відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2002 року № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді».   Першочергово зараховуються:   випускники загальноосвітніх навчальних закладів, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою; учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями, для яких вищезазначені дисципліни є профільними; особи, які вступають до ліцею за цільовим направленням на навчання.  

1234

23.01.2019
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ у 2019 році На базі 9 класів з отриманням повної загальної середньої освіти № Код та назва професії Обсяги прийому, чол. Термін навчання 1. (5122) Кухар. (5123) Офіціант 25 3 роки 2 (7412) Пекар. (7412) Кондитер 20 3 роки 3. (7436) Швачка. (7433) Кравець 15 3 роки 4. (5141) Перукар (перукар-модельєр) (5141) Манікюрник 20 3 роки 5. (4113) Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. (4222) Адміністратор 20 3 роки 6. (7122) Муляр. (7133) Штукатур 15 3 роки 7. (7212) Електрозварник ручного зварювання (8322) Водій автотранспортних засобів категорії «В» 25 3 роки 8. (5129) Майстер ресторанного обслуговування. (5129) Майстер готельного обслуговування 20 3 роки На базі 11 класів № Код та назва професії Обсяги прийому, чол. Термін навчання 1. (4113) Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення 20 1 рік 5 міс. 2 (4212) Касир (в банку) 15 1 1 рік 3. (4222) Адміністратор 15 8 міс. 4. (5312) Оформлювач вітрин, приміщень та будівель 15 1 рік 3 міс. 5. (5141) Перукар (перукар-модельєр) 20 1 рік 2 міс. 6. (5141) Манікюрник 20 5 міс. 7. (7412) Кондитер 20 1 рік 2 міс. 8. (7412) Пекар 20 7 міс. 9. (5142) Покоївка 15 6 міс. 10. (7436) Швачка 15 1 рік 11. (7433) Кравець 15 1 рік 12. (7122) Муляр. (7133) Штукатур 15 1 рік 13. (5129) Майстер ресторанного обслуговування 20 1 рік 14. (5129) Майстер готельного обслуговування 20 1 рік