Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Козацькому роду нема переводу!

Виховний захід у вигляді змагань до Дня козацької слави.
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з героїчним минулим України, зокрема- періодом козаччини. Сприяти вихованню в дітей почуття гордості за історію своєї Вітчизни та її героїв,почуття колективізму,товариськості, добродушності, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей вихованців, а також спритності, кмітливості, винахідливості.

Оформлення зали та обладнання.Захід відбувається в спортивній залі училища. Стіни прикрашені портретами гетьманів України,вишитима рушниками.У залі немає сцени,Але є її імітація, на якій стоять для команд дві лави, вкриті домотканими доріжками, та два столи: стіл для реквізиту, праворуч- стіл та стільці для журі. Ведуча, вихователь,дві помічниці та капітани команд в українських костюмах, інші учасники команд у спортивних формах.Під час конкурсної програми звучить українська народна музика. Переможців конкурсів та учасників нагороджують призами.
Хід програми

1.Організаційна частина

Вихователь. Шановні друзі! Щиро й радо вітаємо вас у цій залі.Зібрали нас разом усмішка і святковий настрій, любов і бадьорість,бажання бути завжди разом- і в будні, і в свята.

Славетні козацькі часи і зараз цікавлять нас. Хлопцям хочеться бути такими ж кмітливими,сміливими і завзятими, як козаки колись. Дівчата теж полюбляють хлопців-лицарів, хоробрих, винахідливих.Сьогодні ми проведемо змагання, які визначать, чи змогли б наші хлопці стати козаками. У цих змаганнях братимуть участь дві команди, кожна команда –козацький кіш зі своїм кошовим отаманом.

Але спочатку пригадаймо героїчне минуле нашого краю, ті далекі часи, коли слава предків наших, відважних козаків, гриміла у всьому світі. І недарма в одній із народних пісень співали:
Дніпро- брате,чим ти славен.
Чим ти красен, чим ти ясен?
Ой, я славен бурлаками.
Низовими козаками…

У ті давні часи ой як тяжко жилося простому народу! З нього нещадно знущалося панство, а тому люди ставали на боротьбу, а потім, уникаючи кари та знущань, залишали милі серцю місця й вирушали в мандри поодинців або сім’ями. Селилися вони на вільних землях, засновували там хутори і займалися хліборобством, тваринництвом, рибальством. І називали вони себе козаками,тобто вільними людьми.

А деякі тікали ще далі, на низ,за пороги Дніпра- на Хортицю, Томаківку –острови в пониззі Дніпра.І почали цих людей називати низовими або запорізькими козаками.

До лав козацтва вступали найсміливіші, наймужніші, найвитриваліші люди, бо на них чекали військові походи й битви, тривала повсякденна боротьба проти ворогів.

Запорізьку піхоту вважали найкращою в Європі. А на морі козаки воювали на легких та маневрених човнах-чайках, вели морські бої, визволяли українців з турецької й татарської неволі, охороняли береги.

Козаки воювали з ворогами, а народ оспівував їхній героїзм у думах та піснях, де козак- лицар постає в ореолі геройської слави.

( Учень розповідає легенду про козака Мамая, на сцену виходить козак Мамай.)

Козак Мамай. Я – козак Мамай і до вас потрапив із далекого минулого.

Вихователь. На машині часу чи як?

Козак Мамай. Не знаю, що таке машина часу, та оскільки я – козак-характерник, то вмію робити такі речі, які не вміють робити звичайні люди. І до вас я потрапив не просто так. Заглянувши в майбутнє, я дізнався, що ви не забуваєте минулого своєї Батьківщини, своїх легендарних предків. І вирішив навідатися до вас, щоб познайомитися зі своїми нащадками – юними козачатами.А чи гідні ви носити це звання – юні козачата? Зараз ми це перевіремо через випробування, які я для вас підготував.

Вихователь. Увага! Починаємо конкурсну програму. Ми проведемо інтелектуальні, творчі та спортивні змагання й визначимо, яка з команд найрозумніша,найкмітливіша, найталановитіша,найсильніша і найспритніша.

Ведуча. Тож доведіть, що козацькому роду нема переводу!Козаки ХХ1 століття завітали до нас на козацькі змагання.

Вихователь ( Йде представлення команд і їхніх капітанів – отаманів.)

Ведуча. Учасників команд ви же знаєте, прийшов час познайомитись з журі.

Вихователь. (Представлення членів журі)
Ведуча.Оголошується перший конкурс-«Історична вІкторина»
Вихователь. Запитання до вікторини
1. Козацька дерожава?( Запорізька Січ)
2.Острів, де жили козаки?(Хортиця)
3.Кому заборонено було навіть ступати на Січ?(Жінкам)
4. Свята покровителька козаків, в честь якої булла збудована
Церква?(Свята покрова)
5.Вірний друг козаків( Кінь)
6.Козацька зачіска.(Оселедець)
7.Бойове мистецтво козаків. (Бойовий гопак)
8.Козацький човен.(Чайка)
9.Хто такий пластун?(Найкращий козак-розвідник)
10.Що означає слово «козак»?(Вільна людина)
11.Яка головна козацька страва, в яку додавали пшоно?(Куліш)
12.Будівлі, в яких жили козаки.(Курені)
13.Головний серед козаків.(Гетьман)
14.За що боролись козаки.(За волю)
15.Хто був останнім козацьким гетьманом?(Кирило Розумовський)
16.Хто автор першої української конституції?(ПилипОрлик)

11.Конкурсна программа.
Конкурс козаків-любомудрів.

Команди отримують конверти із записаними словами.Необхідно вибрати ті, які стосуються козаків.Команда, яка правильно і швидко виконає це завдання, отримає 5 балів.Пропонуються такі слова:
булава, машина, трон, гетьман, оселедець, отаман, шаровари, радіо, шабля, маршал,курінь,білет,січ, люлька, бунчук, клейноди, комп’ютер, писар, тавро, корогва, блокнот, чайка, галера.

Конкурс «Бій півнів»

З кожної команди в коло запрошують по одному учаснику, які мають приблизно рівну вагу. Стоячи чи стрибаючи на одній нозі і тримаючи руки за спиною,потрібно виштовхнути з кола суперника.
Вважається переможцем той учасник, суперник якого став на дві ноги або розірвав руки.

Конкурс писарів

Необхідно за одну хвилину всією командою «намалювати» словесний портрет козака на повний зріст.
Конкурс «Переправа»

Обидві команди шикуються в колону по одному. Учасник, який стоїть першим, Бере собі на спину наступного учасника і переносить його на протилежний бік зали.

Той учасник, якого несли на спині, повертається назад і переносить іншого учасника своєї команди, і т. д. Перемагає команда,яка швидше зробить переправу.

Конкурс «Сила духу»

Необхідно надувати повітряну кульку доти, доки вона не лопне.Чия кулька лопнула раніше, той програв.
Конкурс «Частокіл»

У наступному конкурсі перемагає та команда, яка зуміє швидше відгадати пораду козака Мамая. Для цього необхідно за порядком «зібрати» літери: від найбільшої до найменшої.
УПОІЖОИЬДЗСОТПРСРМ
Відповідь: Подружись зі спортом!
Конкурс для глядачів

Назвати якомога більше слів на козацьку тематику. Перемагає той, хто останнім називає слово.5 балів нараховують тій команді,вболівальником якої він є.

Конкурс атаманів
До журіва запрошують отаманів для захисту емблем. Захист емблем.

Конкурс козацького прслів’я
У ньому бере участь уся команда.Тож хай командний дух переможе.Кожній із команд на вибір пропонуються по 2 конверти, в яких лежать розрізані прислів”я, які команда повинна зібрати за 1 хвилину :
а) Борщ/ та/ ка/ша/ ї/ жа/ на/ ша;
б) Ко/ за/цько/му/ ро/ ду/не/ма/пе/ре/во/ду.
111.Заключна частина

Козак Мамай. Друзі, я приємно вражений. Усі учасники команд і глядачі були дуже активними.Молодці, ви добре позмагалися. Настав час підбити підсумки.
Слово журі.Нагородження переможців.

Ведуча.Ось і закінчився наш похід у козацькі часи. Козакам уже час повертатисят до рідних домівок.
В крові у нас-козацькі гени,
В душі у нас-Велика сІч,
Вона дарує нам натхнення,
Вона співає день і ніч.
(Дівчата в українських костюмах співають українську пісню «Гей, наливайте повнії чари»)

Козак Мамай. Я переконаний, ви всі гідні називатись юними козаками.

Вихователь. Нічого в історії безслідно не минає, і ми несемо його в майбутнє. За дріб”язком повсякденності.а також за браком знань цього минулого, історії свого народу, ми часто не відчуваємо насолоди від національної спадщини.носіями якої ми підсвідомо є. Ось і сьогодні ми ознайомилися ще з однією сторінкою історії України- Запорізьким козацтвом. Хотілося б, аби ця тема вас зацікавила і через віки дійшов до вас шелест козацьких знамен,брязкіт козацької зброї, стогін української землі під копитами навальних ординців, бій, як блискавка,між життям і смертю, між минулим і майбутнім нашого народу.

Нехай же козацькому роду небуде переводу!
(Усіх присутніх пригощають традиційною стравою козаків-пампушками з часником, які виносять у макітрі).

Головне управління освіти та науки
Київської обласної державної адміністрації
Васильківське професійно –технічне училище
«Козацькому роду нема переводу!»
Виховний захід у вигляді змагань до Дня козацької слави»
Автор:
Бібліотекар
Головачова Марія Іванівна
Васильків-2009
Васильківське ПТУ для дітей- сиріт
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!
Виховний захід у вигляді змагань
до Дня козацької слави
Бібліотекар: М.І.Головачова
м.Васильків
2008

Останні новини

Кейтерингові послуги

07.03.2019
Кейтеринг – це не лише смачна їжа, це оперативність та професіоналізм офіціантів, красиве та зручне сервірування столів, чітко скоординовані та продумані дії щодо організації вашого свята. «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пропонуємо кейтеринг у таких напрямках: День народженняДитяче святоСвяткування на природіДілові заходиЮвілей компаніїКава-брейкПрезентаціяКонференціяКейтеринг – Фуршет стане чудовим завершенням заходів, метою яких є розваги та спілкування. Звертайтесь до нас, і ми підберемо для Вас декілька варіантів фуршет – меню відповідно до формату та бюджету заходу. Гарантуємо професійний підхід, смачні, ексклюзивні оздоблення, свіжі, апетитні страви, виготовлені із якісної біосировини, гостинний сервіс при не високих цінах. 7 березня 2019 року у міському Будинку культури м. Василькова усі гості та організатори свята 8 Березня були задоволені та приємно здивовані якістю обслуговування та розмаїттям кулінарної продукції «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей».

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЯЧНИКА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

28.02.2019
“Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитись” Г. Альтшуллер Цим висловом керується педагогічний колектив КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» у повсякденній роботі. Кожен розуміє, що творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Згідно річного плану роботи ліцею протягом лютого 2019 року традиційно пройшов методичний місячник у рамках роботи над реалізацією методичної проблеми закладу «Упровадження інноваційних методів навчання та виробничих технологій у навчальний процес». Мета місячника  спрямована на вдосконалення педагогічної майстерності, активізації творчої активності педагогічних працівників, створення умов для поширення передового педагогічного досвіду, забезпечення реалізації інноваційних технологій навчання і виховання в освітньому процесі, створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення педагогічних працівників ліцею. Місячник методичної роботи був насичений цікавими заходами та умовно розділений на 7 блоків: виставки, навчальні заняття, майстер-класи, ІКТ, критичне мислення, психологічний напрям та методичні заходи. 4 лютого методист Устименко А.В. відкрила місячник і ознайомили присутніх з метою та планом проведення. Бібліотекар Головачова М.І. підготувала виставку періодичних видань та презентувала нові надходження літератури, які можуть бути використані педагогами у процесі підготовки до уроків теоретичного, виробничого навчання, а також проведення виховних заходів. 6 лютого викладач математики та інформатики – Панченко Л.О. провела для педагогів практичний тренінг «Створення веб-квесту в додатку GoogleBlogger», призначений для оволодіння знаннями та навичками технології створення веб-квесту. Робота з веб-квестами підсилює мотивацію навчання, сприяє розвитку критичного мислення, формує вміння та навички здійснення порівняння, аналізу помилок, перспектив, класифікації, знаходження шляхів розв’язку проблеми та завдання в цілому. 8 лютого кандидат хімічних наук, доцент, завідувач лабораторією технології професійного навчання Інституту ПТО НАПН України Кулалаєва Н.В. провела тренінг веб-квест: «Інноваційні педагогічні технології». Учасники тренінгу вивчали сучасні інноваційні технології: проектні технології навчання;кейс-технології;технології імітаційно-ігрового навчання;тренінгові технології;технології розвитку критичного мислення. Усі учасники тренінгу отримали сертифікат Інституту ПТО НАПН України за підписом директора інституту В.О. Радкевич. 11 лютого: відбувся відкритий урок – ділова гра на тему: «Управлінські та ділові якості підприємця», який провела викладач громадянської освіти Мамчур В.В. Мета уроку: надати учням економічні знання, навчити застосовувати ці знання на практиці, активізувати в учнів інтерес до якостей підприємця; навчити отримувати і критично осмислювати економічну інформацію; удосконалити вміння складати бізнес-план підприємства, провадити рекламну кампанію; показати як працюють економічні системи вільного підприємства; формувати у дітей здатність до підприємницької діяльності.Педагогічні працівники у ході проведення тренінгу «Командна взаємодія педколективу», який провела практичний психолог Дармостук Л.С., отримали не тільки емоційне задоволення, а й навчилися з розумінням ставитись до думок, вчинків своїх колег, творчо вирішувати завдання на користь колективу. Виконуючи вправи тренінгу, педагоги вчилися розуміти один одного. Тренінг мотивував педагогів до рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності. 13 лютого майстер виробничого навчання Леоненко І.П.провела майстер-клас на тему: «Фінгер фуд – їжа руками». Їжа, яку їдять за допомогою одних тільки рук, без столових приладів-ложок, виделок, ножів це сьогодні потреба часу, сучасного суспільства Учасники дізналися, що таке “фінгер-фуд”, як це чудо полегшить і зробить яскравішим їх життя. 14 лютого: викладач англійської мови – Соломонова Л.О. провела тематичний захід, присвячений Дню Святого Валентина. На занятті вдало були поєднані різні форми і методи роботи, викладач змотивувала учнів проблемними запитаннями, зацікавила темою. викладач фізики Трьохбратська М.С. для педагогів закладу провела тренінг «Методи і прийоми інтеракції під час викладання». Учасники тренінгу вивчали впровадження у навчально-виховний процес технології критичного мислення, спрямовані на формування ключових компетентностей учнів на уроках. Використовуючи вправу «Ажурна пилка», відпрацювали сучасні прийоми інтеракції «Фішбоун», «Кластер», «Читання з маркуванням», «Залиште за мною останнє слово». Тренінг пройшов на високому рівні. 15 лютого Майстер-клас на тему: «Створення сучасного дизайну в застосунках». Майстер виробничого навчання – Марченко Б.В. Ознайомив присутніх із принципами роботи в середовищі програмування Visual studio та основними елементами керування. Навчив створювати основні об’єкти на формі, вводити коди, запускати проект на виконання, зберігати проект, створювати exe-файл. Формування вмінь і навичок побудови сучасного дизайну в додатках. 20 лютого викладачем математики та інформатики та майстром виробничого навчання Марченко Б.В. було проведено майстер-клас «Сучасні технології в освіті. Використання інтерактивної дошки на уроках», на якому ознайомили із призначенням та можливостями мультимедійного комплексу та посприяли у вирішенні непростого завдання поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій. 22 лютого викладач Савчук О.С. провела урок-гру «Спеціальні штукатурки». Велика увага приділялася мотивації діяльності учнів, перевірці набутих практичних знань та застосуванню їх на практиці. 26 лютого практичний психолог Дармостук Л.С. провела практикум «Профілактика булінгу». Людмила Сергіївна ознайомила слухачів з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, учасники опрацювали практичні методи виявлення постраждалих та булерів методами профілактики і втручання. Під час реалізації практичної частини семінару (вправа “Скріпка”) педагоги емоційно реагували, намагалися крізь себе пропустити настрій особистості, яка зазнає знущань. По завершенню заходу учасники отримали методичні рекомендацій на тему: “Профілактика булінгу”. 28 лютого за круглим столом керівництво та педагогічний колектив ліцею підсумували проведення місячника методичної роботи, де мали можливість висловити свої враження та пропозиції щодо проведених методичних заходів.