День рідної мови

День рідної мови у КЗ КОР « Васильківський профліцей»

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, – наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію.

20 лютого , до Дня рідної мови, у КЗ КОР «Васильківський профліцей» був проведений виховний захід : «Бринить-співає наша мова»:

  • учні декламували вірші відомих українських поетів;
  • співали пісні рідною мовою;
  • завершився захід святковим флешмобом: «Мова єднання – це українська».

Українська мова витримала жорстокі випробування. Це і зневажання її польською владою, намагання російського царизму перетворити на “наречие”, Валуєвський та Ємський укази про її заборону, прагнення за радянських часів знищити, під приводом створення “единого общенационального языка. Але не зважаючи на все українці оберігали рідну мову як своє майбутнє, пам’ятаючи про її рятівну, очищаючу, цілющу, відроджуючу властивість.

Античні мудреці казали: “Говори – і я тебе побачу”. Якими побачить українців світ – залежить від самих українців.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.