Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Не будьте собі ворогом

Не будьте собі ворогом
Круглий стіл

Мета. Виховувати в учнів негативне ставлення вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння та наркотиків, бажання і вміння вести здоровий спосіб життя, критично ставитися до своїх негативних вчинків; спонукати учнів до роздумів.

( на дошці запис)
Майбутнє наше-то лиш наша справа,
Лиш наших рук, і совісті, й ума.
Кивать на когось – ми не маєм права,
Та і кивать на кого нам нема!

Вихователь. У середньовічних лицарських романах про короля Артура розповідається, що на королівських банкетах лицарі сідали за круглий стіл,
щоб не було суперечок із приводу того, хто сидить на почесному місці,
а кому дістанеться непочесне місце.

Згодом круглий стіл став неодмінним атрибутом на міжнародних
конференціях, дипломатичних переговорах. Вислів « сісти за круглий стіл»
тепер означає почати доброзичливий обмін думками, миролюбні переговори.

У нас сьогодні є чудова нагода сісти за наш імпровізований стіл для серйозної розмови про вміння вести здоровий спосіб життя, негативне ставлення до вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння та наркотиків.

У роботі круглого столу беруть участь: учені, лікарі, статистики, історики,
соціологи, правоохоронні органи, журналісти.

Перше слово я надаю вченим медичної валеології.
1-й учений. У кінці ХХ століття лідери світової науки визначили проблему здоров’я населення як одну з глобальних проблем. За сучасними уявленнями, здоров’я вже не розглядається як суто медична проблема. Більше того, комплекс медичних питань становить лише 10 % феномена здоров’я. Тобто суто медичний аспект не є головним серед різноманітності впливів на здоров’я людини. Медичне визначення здоров’я як відсутності хвороби, не відповідає життєвим реаліям. Здоров’я людини і тривалість її життя залежить у першу чергу від неї самої.
2-й учений. Основними об’єктами управління в роботі, спрямованій на збереження та зміцнення здоров’я, є:
1. Рівень гігієнічної культури різних верств населення.
2. Рівень діагностично-оздоровчої і санітарно-освітньої роботи, яка
здійснюється спеціалістами медичних і немедичних закладів.
3. Рівень науково-методичного забезпечення цієї роботи.
4. Кадрові ресурси.
5. Система соціально-економічного стимулювання здорового способу
життя.
6. Інфраструктура та індустрія здоров’я.
7. Рівень добробуту.
8. Житлові умови.
9. Умови побуту.
10.Стан довкілля.
11. Кількість державних програм щодо збереження та зміцнення здоров’я.

3-й учений. Найбільш повний зв’язок між способом життям та здоров’ям відбиває поняття здоровий спосіб життя – тобто, це все в людській діяльності, що стосується збереження, зміцнення здоров’я.

Основним напрямком медичної діяльності є профілактично-оздоровчий.
Він включає в себе медичні норми формування здорового способу життя, а саме: дотримання правил диспансеризації; володіння наданням першої медичної допомоги; своєчасне звернення за медичною допомогою. володіння наданням першої медичної допомоги; своєчасне звернення за медичною допомогою. Необхідно сформувати у людини почуття відповідальності за власне здоров’я. До гігієнічних норм формування здорового способу життя належить: руховий режим; контроль маси тіла; відмова від куріння, алкоголю, наркотиків; укріплення центральної нервової системи; режим харчування; режим праці та виробничої санітарії; загартування та інше.

Вихователь. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 3 млн. людей стають жертвами тютюнокуріння. Щодня сотні людей умирають від раку легенів, коронарної хвороби серця або інсульту і в багатьох випадках причиною смерті є тютюнокуріння. Це зло людства бере свій початок у далекому минулому. Про що нам розкаже історик.

Історик. Хто не знає про доктора Фауста і його одвічного супутника й духовного супротивника Мефістофеля? Чудовий твір великого Й. Гете «Фауст» вивчається в школі. Проте, можливо, ви не звернули увагу на такий маленький цікавий епізод. Після відкриття Америки Фауст у супроводі Мефістофеля побував у Новому Світі. Вони виявили там багато цікавого, зокрема небачені рослини і поміж них тютюн. Вельми обізнаний, як завжди, Мефістофель заявив: «Корисна травка, не лопух якийсь! Вона ощасливить Старий світ. Хто хоч раз закурить, той не покине цієї забавки».

« Чи не набити вам тютюном люльку, шановний докторе ?- Не треба. Це забавка для дурнів»,- рішуче відповів Фауст.

Вихователь. Тютюн твердим кроком рухається світом. Є люди, яким це вигідно; тютюнові фабрики мають неабиякий прибуток. Але справа не в бізнесі, а в нас – у людях. Що дає людині куріння? Про це нам доповідають лікарі-наркологи.

1-й лікар. Кажуть, що крапля нікотину вбиває коня. Чому ж людина витримує, адже в процесі хронічного вживання тютюну, організм одержує не одну краплю нікотину? Це тому, що водній сигареті мала доза нікотину (лише в разі викурювання кількох сигарет підряд може бути шоковий стан, що призводить до смерті). По-друге, до нікотину отрути, організм швидко звикає. Якийсь час людина може не помічати змін в організмі, але до 40-45 років ці зміни надто помітні. Одна викурена сигарета викликає звуження кровоносних судин на 25-35 хвилин. А це значить, що мозок не одержує достатню кількість поживних речовин. Тому, коли учень на перерві курить, на уроці його мозок не працює.

2-й лікар. Серед хворих на бронхіт-75%,а серед хворих туберкульозом 95% курців. Нікотин діє на нервову систему: з’являється головний біль, послаблюється пам’ять , знижується працездатність, Учні, які курять, здебільшого погано вчаться. А ще підлітки курять потай від дорослих, поспішають, глибоко затягуючи тютюновий дим. При цьому тютюн згорає швидше, і дим більш насичений отруйними речовинами, радіоактивним полонієм. При повільному згоранні тютюну в дим переходить 20% нікотину,
а при швидкому – вдвоє більше. Тютюнова отрута дуже підступна ще через те, що її пагубний вплив на організм якийсь час залишається непомітним. Жінки, які курять, виглядають набагато старшими, шкіра скоріше покривається зморшками, голос стає хриплим і грубим.

Вихователь. А вчені статистики про це явище кажуть наступне.
Статист. Тютюновий дим містить 4000 хімічних сполук, 40 з яких викликають рак, а також декілька сот отрут, включаючи нікотин, ціанід, миш’як, формальдегід, вуглекислий газ та радіоактивні речовини: полоній, свинець, вісмут. Пачка цигарок на день – це біля 500 рентген опромінення на рік! Температура запаленої цигарки 700-900 градусів! Легені курця зі стажем – чорні. Та , незважаючи на це, мільйони людей курять.

Вихователь. Пам’ятайте, в Європі сьогодні курити немодно. Ось послухайте слова Ольги Сумської, заслуженої артистки України: « Куріння це – антипод здоров’я, який невічить красу і робить тебе сірим, непомітним натовпі курців. Не крокуй із ними до передчасної старості. Життя таке прекрасне. Розвивай свої таланти. Тільки в цьому насолода, успіх, щастя».

Олександра Ніколаєнко, « Міс України» про куріння говорить наступне «Курити сьогодні – не модно в усьому світі! Давайте краще любити одне одного і думати про майбутнє – своє і наших нащадків. Дайте їм шанс вирости здоровими! Не збагачуйте продавців диму!».

Звичайно, кожен із вас знає, що крім куріння шкідливим для здоров’я є вживання алкоголю. Спочатку він знищує печінку, а згодом і людину взагалі. Але незважаючи на це люди п’ють. Слово аналітикам. 1-й аналітик.

Щоб випить,є для цього приводи:
Хрестини, свято, зустрічі, проводи,
Мороз, відлига, рік Новий,
Веселий настрій і сумний,
Розлука, поминки, весілля,
Одужання і новосілля,
На службі успіх, новий чин,
І так пияцтво – без причин.

2-й аналітик. Як протистояти спокусам, як відмовитися випити за здоров’я на дні народження, за щастя – на весіллі, за успіх, зустрічаючи Новий рік? Треба мати тверді переконання і вміння наполягати на своєму.
Умій сказати «Ні» і запиши на свій рахунок ще одну велику перемогу в боротьбі за власне здоров’я.

Вихователь. Я передаю слово соціологу.
Соціолог. В Україні спостерігається високий рівень вживання алкоголю підлітками та учнівською молоддю, а також зростання обсягів споживання найпоширеніших для цього віку пива, слабоалкогольних та міцних напоїв. Але запам’ятайте:330 мл пива ( одна пляшка), 150 мл вина (один келих) і 50 мл горілки( одна чарка) містить однакову кількість алкоголю.

Для смерті людини достатньо дози, якої не витримає серце або не знешкодить печінка.

Вихователь. В уявленні багатьох підлітків вживання алкоголю є ознакою стильного життя, що стимулює бажання йти в ногу з часом. Але лікар-психіатр стверджує інше.

Останні новини

Співпраця з роботодавцями

22.04.2019
            Протягом квітня місяця 2019 року КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» гостинно відчиняв свої двері для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти Васильківського району.             Сьогодні, 22 квітня 2019 року, викладачі вишу та роботодавці завітали до ліцею запросити учнів та випускників на навчання і роботу.             Вдячні викладачам кафедри експертизи харчових продуктів Київського національного університету харчових технологій за змістовну інформацію про університет, умови вступу на навчання, особливості навчання випускників професійних ліцеїв в університеті, за цікавий проведений майстер-клас «Визначення якості меду та фальсифікації».             Для учнів з професії «Кухар. Офіціант» відкрились нові перспективи завдяки знайомству з представниками фірми «SERVICE MANAGEMENT GROUP», які детально познайомили з умовами влаштування, праці, оплатою у готелях та ресторанах м. Києва. Дякуємо за співпрацю колегам та роботодавцям.

Відкритий урок з фізичного виховання

17.04.2019
У сучасному житті все більше використання занять фізичними вправами спрямовано не на досягнення високих результатів, а на підвищення їх оздоровчого впливу на молодь. Для вирішення такої глобальної проблеми найбільш ефективними засобами є, перш за все, спортивні ігри. 17 квітня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» викладач фізичного виховання Бондар Анатолій Сергійович провів відкритий урок для учнів гр. 25. Тема уроку: «Вправи на вдосконалення фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток особистості». Вступна частина уроку включала різні види вправ, які були спрямовані на підготовку організму до навантажень. Учасники виконували стройові та організовуючі вправи, різновиди бігу та ходьби, вправи на місці і в русі, вправи з гирями, на гімнастичних матах, із скакалкою та обручем, на гімнастичних перекладинах. Під час уроку учні вправно виконували завдання викладача, працюючи в групах, що активізовувало їх командний дух та сприяло здоровій конкуренції між командами. Важливо, що викладач особистим прикладом надихав ліцеїстів на успішне виконання вправ. Урок пройшов на високому методичному рівні.