Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Поради батькам

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!УВАГА!!

НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ!

ПЕРЕХОДЬТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ Й УВАЖНО ВИВЧАЙТЕ!!! СТЕЖТЕ РЕТЕЛЬНО ЗА ДИТИНОЮ, ЇЇ ЕМОЦІЙНИМ СТАНОМ, МІСЦЕМ ЗНАХОДЖЕННЯ!!!

http://ukr.segodnya.ua/ukraine/begi-ili-umri-v-socseti-gulyaet-opasnyy-fleshmob-dlya-podrostkov–796705.html

http://informing.ru/2017/02/11/igra-siniy-kit-zadaniya-i-pravila-kak-uberech-rebenka-ot-grupp-smerti.html

https://www.gazeta.ru/tech/2016/06/07/8279417/picture-winx.shtml

ПОВІДОМЛЯЙТЕ БУДЬ – ЛАСКА, НЕ МОВЧІТЬ, ЯКЩО ПОБАЧИЛИ В МЕРЕЖАХ!!!

Телефон гарячої лінії Департаменту кіберполіції.

(044) 374-37-21 з 845 до 1930 (у робочі дні) або за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово);

Або звертатися до адміністрації соціальної мережі, в якій виявлена така група.

ТЕЛЕФОН дитячої «гарячої лінії» (0 800 500 225), створеної з метою надання можливості дітям анонімно і конфіденційно отримати підтримку і пораду

Пам’ятка «Спілкування з дитиною у сім’ї»

1. Звертайтесь до дитини, називаючи її ім’я.

2. Допомагайте їй бути щирою, особливо, коли дитині складно щось Вам розповісти (контакт очима, тілесний контакт, підбадьорювання).

3.Доведіть, що Ви дійсно любите й цінуєте дитину не за те, що вона Вам все розповідає й намагається бути слухняною, а просто за те, що вона живе.

4. Можливо Ваша дитина бореться з якоюсь хворобою, долає труднощі у своєму житті і їй необхідна підтримка й розуміння, а також прийняття.

5. Звертайте увагу на важливі речі, можливо з відкиданням чогось несуттєвого (Як дитина почувається після розмови з Вами, з лікарем?, Який настрій переважає у дитини? Чи є у вас з дитиною дистанція під час спілкування?)

6.Цінуйте щирість дитини, її бажання довіряти Вам.

Як оцінювати успіхи своїх дітей?

Як ставитись до шкільної оцінки в сім’ї ? Як зробити так, щоб ваше ставлення позитивно впливало на вашу дитину, а не ще більше її пригнічувало?

Правило 1: заспокойтесь. Сконцентруйте свою увагу на диханні: один, два, три…Відчуйте спокій, рівновагу. Згадайте про свої колишні „успіхи”.”Постійте в черевиках” своєї рідненької дитини. А ось тепер можна розпочинати розмову, а може… тільки послухати дитину; співчуваючи її бідам, а може…допомогти розібратися у складній теоремі, а може…Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратуванні – все одно, що включити в автомобілі „газ” і натиснути на гальма.

 Правило 2: не поспішайте. Старий, вічний педагогічний гріх. Ми очікуємо від дитини негайних успіхів, іноді не отримуємо їх, але при цьому не уявляємо, як нашкодили. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її – вона вчиться, але стає зубрил кою ї ненавидить учіння, школу. А може й…вас.

Правило 3: безумовна любов. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школи. Вона відчуває вашу любов і це допомагає їй бути упевненою в собі і подолати невдачі. А як же ставитися до невдач? Вона вас засмучує і … все.

Правило 4: не бийте лежачого. Двійка, а для когось і вісь мірка – достатнє покарання, тому недоцільно двічі карати за одні і ті ж помилки. Дитина очікує від батьків не докорів. А спокійної допомоги.

Правило 5: щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати один – той, якого ви хочете позбавитися найбільше, і говоріть тільки про нього.

Правило 6: вибирайте найголовніше, порадьтесь з дитиною, почніть з ліквідації тих шкільних труднощів. Котрі най значущі для неї самої. Але якщо вас обох турбує, наприклад, швидкість читання, не вимагайте одночасно і виразності. І переказу.

Правило 7: головне: хваліть – виконавця, критикуйте – виконання. Дитина схильна будь-яку оцінку сприймати глобально, вважати, що оцінюють всю її особистість. У ваших силах допомогти відокремити оцінку її особистості від оцінки її роботи.

Правило 8: найважче: оцінка повинна порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми. А не тільки з державними нормами оцінювання та неуспіхами сусідського Івана.

Правило 9: не скупіться на похвалу: будуючи стосунки з власною дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки. Нема такого двієчника. Котрого нема за що похвалити.

Правило 10: виділіть у морі помилок острівок успіху, на якому зможе триматися, укорінюватися дитяча віра у себе і в успіх своїх навчальних зусиль. Оцінювати дитячу працю потрібно досить індивідуально. Тактовно. Саме при такій оцінці в дитини нема, ні ілюзії повного успіху, ні відчуття повної невдачі.

Правило 11: ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі, і вона спробує їх досягти. Не спокушайте дитину цілями, яких неможливо досягти.

Правило 12: не рвіть останню нитку. Досить часто дорослі вимагають, щоб до занять улюбленою справою (хобі) дитина виправила свою успішність у навчанні. У ряді випадків така заборона має стимулюючий характер і справді спонукає дитину до навчання. Та частіше буває так, коли справи з навчанням ще не дуже запущені і до нього ще є інтерес. Якщо ж його нема, а в дитини є хобі, галузь живого інтересу, то її треба не забороняти , а всіляко підтримувати, бо це ниточка, за яку можна витягнути дитину до активного життя у навчанні.

Для того, щоб усі правила виявились ефективними, необхідно їх об’єднати: дитина повинна бути не об’єктом, а співучасником власної оцінки, її слід навчити самостійно оцінювати свої досягнення. Уміння себе оцінювати є необхідним компонентом уміння вчитися – головного засобу подолання труднощів у навчанні.

Останні новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

10.05.2019
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах нашого міста. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Учні КНЗ  КОР «Васильківський професійний ліцей»  з 06 по 10 травня 2019 року долучилися до проведення Тижня  безпеки дорожнього руху та взяли участь у різноманітних  пізнавальних заходах: урок – гра «Дорожні знаки та їх значення»;єдиний урок  «Безпека на дорозі – безпека життя»;зустріч із представниками патрульної поліції;практичне заняття з медичним працівником на тему «Надання першої до медичної допомоги при ДТП». Усі проведені заходи були спрямовані на розширення поняття учнів  про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, на розвиток уваги підлітків, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду; виховували бажання бути в безпеці на дорогах. На завершення тижня  до ліцею завітали з профілактичною бесідою представники  поліції, які нагадали здобувачам освіти про те, що нехтування як водіями, так і пішоходами Правил дорожнього руху призводить до травмування та загибелі людей. Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї – це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. Будьте обачні!