Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Поради учням

7 секретів успішної кар’єри. План професійної кар’єри

Люди мало НЕ з дитячого садка мріють про успішну кар’єру, навіть НЕ знаючи точно, що це таке. Але впевнені, що бути успішним – це бути багатим. Хороше авто, будинок, красиве життя, популярність. Минають роки і з’являється можливість зануритися в Цю привабливу реальність. Але тільки для цього потрібно знати точно, якою піти дорогою, щоб одіозні плани НЕ перетворилися в розчарування.

7 секретів успішної кар’єри – як побудувати кар’єру?

Усвідомлений вибір навчального закладу

Максимально серйозне ставлення до навчального процесу

Практичне закріплення знань

Перша « доросла » робота

Безперервне підвищення кваліфікації

Бажання рухатися вперед

Комунікабельність та вміння будувати ділові відносини

Побудова успішної кар’єри починається з вибору навчального закладу. При цьому потрібно враховувати НЕ тільки свої бажання, а й природний талант, навіть якщо він НЕ проявляється в повній мірі. Існують сучасні методики, які можуть допомогти розкрити можливості і визначити потрібну спрямованість у виборі професії.

Максимально серйозне ставлення до навчання за обраним фахом. Якщо стоїть мета побудувати кар’єру, потрібно паралельно освоїти ще пару дисциплін, які допоможуть в майбутньому.

Наступний етап – практика, до пошуку якої потрібно приступити задовго до отримання диплома. До того ж з’являється можливість проявити свої перші навички до налагодження ділових контактів.

Але найвідповідальнішим кроком стане перше місце роботи. Тут доведеться докласти максимум зусиль. Обране місце роботи повинно бути НЕ просто престижним, але і перспективним. Лише тоді можна буде пов’язати з ним своє майбутнє.

Щоб НЕ бути малопомітним, рядовим працівником, потрібно НЕ забувати про подальшу освіту, НЕ відставати від прогресивних технологій. Вибір креативних і НЕ банальних рішень обов’язково призведе до того, що керівництво гідно оцінить здібності свого молодого спеціаліста.

Потрібно привертати до себе увагу, НЕ боятися того, що колеги виявляться позаду. Ви будуєте свою кар’єру, але НЕ варто недооцінювати командну роботу. Може так статися, що товариші по роботі в сьогоденні стануть підлеглими в майбутньому.

Ніколи НЕ зупинятися на досягнутому. Всі навколишні повинні знати, що у вас грандіозні плани і величезне бажання подолати всі щаблі кар’єрної драбини.

Правила успішної кар’єри

Виконувати свої професійні обов’язки на 200% і більше. З самого першого дня НЕ тільки показати себе кваліфікованим фахівцем, але привносити щось нове у свою роботу.

Бути максимально комунікабельним, але чітко дотримуватися субординації, інакше можна нажити ворога в особі керівника. Спробувати зробити так, щоб дружні стосунки НЕ заважали службовим.

Вміти швидко приймати рішення, НЕ сумніватися, якщо з’являється можливість себе проявити. Цілком можливо, що саме такого кроку і чекають від молодого спеціаліста, щоб довірити йому вищий рівень.

Геть відкинути впертість і бути чесним з собою і оточуючими. Завжди визнавати помилки, якщо такі виникнуть. Але з одним « але » – НЕ тільки визнавати, але і обов’язково їх виправляти. Тоді будуть поважати НЕ тільки робітники, а й керівники

Важливо! Якщо відчуваєте незадоволеність від роботи, розумієте, що це НЕ ваше, що обрана сфера діяльності вам НЕ цікава, НЕ варто втрачати час. Поки молоді, освоюйте нові можливості і продовжуйте себе шукати. Робота повинна приносити задоволення!

15 фраз, яких ви ніколи не почуєте від успішних людей

Ось деякі фрази, яких ви ніколи не почуєте від успішної людини:

Якщо хочете стати більш успішним у власній справі або в кар’єрі – можете почати зі звички говорити і думати як ті успішні люди, про яких ви знаєте або читаєте.

«Ми не можемо це зробити»

Здатність вирішувати проблеми замовників і виконувати їх вимоги, зробивши це головним пріоритетом, робить людей і місце роботи успішними. Якщо подібна потреба виникає знову, найуспішніші люди вчаться вирішувати проблему якомога швидше.

«Я не знаю, як це зробити»

Замість того, щоб припинити шукати рішення, успішні люди перевіряють на що вони здатні задля успіху в реалізації проекту або в кар’єрі. Наприклад, не буває по-справжньому успішних бізнес-консультантів міжнародного рівня, які подорожуючи до Італії кілька разів на рік, при цьому відмовляються вивчати італійську мову.

«Я не знаю, що це таке»

Посилання на незнання не вирішує проблему. Замовник просто знайде того, хто здатний вирішувати проблеми. Хоча чесність зі співрозмовником і заохочується, краще закінчувати фразу словами «але я з’ясую» – це надійний спосіб стати більш успішним.

«Я зробив усе на власний розсуд»

Успішні люди розуміють, як важливо оточувати себе розумними, кмітливими і такими ж цілеспрямованими, як вони самі. Успішні люди завжди хвалять того, хто виконав роботу, бо знають: подібна відзнака завжди повернеться і до них. Відзначте тих, хто допоміг вам або вплинув на вас, – і ви й далі досягатимете успіху і визнання.

«Це занадто рано»

Ви б ніколи не почули від Бенджаміна Франкліна або, наприклад, Стіва Джобса, що «це для мене занадто рано». Якщо зустріч, мета якої – встановлення корисних зв’язків, запуск проекту або інтерв’ю, призначена на початок дня, найуспішніші люди зроблять все, щоб прибути на неї. Окрім цього, бути успішним означає бути в потрібному місці у потрібний час. І не важливо, хто ви – жайворонок чи сова.

«Це занадто пізно»

Аналогічно, якщо вас запрошують на вечерю з потенційним діловим партнером о 9 вечора, і ваш графік дозволяє піти – безумовно, йдіть. Наступного дня ви можете відчути втому. Проте зв’язки, встановлені під час короткої вечері або зустрічі після неї, можуть все змінити, особливо коли мова зайде про вашу кар’єру або наступний проект.

«Прикро, що ми не мали змоги попрацювати разом»

Насправді ця фраза дуже ріко відображає реальний стан справ, але якщо ви дійсно встановили з кимось ділові зв’язки і хочете з ним працювати, знайдіть спосіб, долучити їх до співпраці. Не часто зустрічаються люди, з якими по-справжньому приємно спілкуватися. Практика говорить, що тільки співпраця з близькими по духу людьми з подібними інтересами може прокласти шлях до справжнього успіху.

«Якось надолужимо втрачене»

Дуже часто ця фраза говориться просто для заповнення пауз, без будь-якого справжнього сенсу. Успішні люди знають: якщо вони дійсно хочуть зробити щось – вони це роблять. Ця думка також ґрунтується на тому, що найбільш успішні люди наполегливо працюють, щоб побудувати справжні зв’язки і відносини у своєму колі, без будь-якого прихованого плану. Формувати мережу контактів означає думати про інших, зберігаючи при цьому контроль над власними відносинами.

«Вибачте, я дуже зайнятий»

Якщо трапляється можливість, успішні люди роблять усе, аби використати її. Звичайно, це вимагатиме більше часу, але якщо ви хочете чогось досягти – потрібні жертви. Зрештою, як сказав Лао-Цзи: «Час створений самою людиною. Якщо ви говорите: «В мене немає часу», це все одно, що ви скажете: «Я просто не хочу».

«Це була повністю моя ідея»

Як вже згадувалося в пораді номер чотири, найуспішніші люди діляться багатством, коли справа стосується похвали за успішний проект. Жодна ідея не належить повністю комусь одному – це сума досвіду людей від спілкування і розробки спільних командних ідей. Похвала і заохочення є важливим елементом побудови успішної компанії і культури.

«Я ніколи не читаю книжок»

Автор книги «Багаті звички» Том Корлі виявив, що багаті люди читають (і слухають) набагато більше книжок, ніж бідні: «63 відсотки багатих батьків змушують своїх дітей читати дві і більше науково-популярні книги на місяць, тоді як серед бідних таких лише 3 відсотки». Крім того, «63 відсотки багатих слухають аудіокниги дорогою на роботу, і лише 5 відсотків бідних людей чинять так само». Читання науково-популярної (а також художньої) літератури може допомогти зменшити стрес, підвищити творчий потенціал і покращити пам’ять.

«Я не достатньо хороший»

Бути успішним – означає мати високе почуття власної гідності. Бути собою – особлива риса, яка гарантує успіх у бізнесі та особистому житті. Керуйтеся вашими справжніми інтересами. Чим би ви займалися у житті, якби вам не потрібні були гроші?

«Це НОРМАЛЬНО»

Успішні люди знають, коли піти далі і припинити приймати вибачення від інших. Якщо виникла перешкода і щось (або хтось) заважає вам вчасно завершити проект, створити власний бізнес або просунутися вперед у досягненні цілей, то саме час обмежити участь інших у вашому житті.

«Відпочинок – для дурнів»

Справжній успіх слід розглядати як добре збалансований підхід, що передбачає наявність відпустки, вихідних у колі друзів та сім’ї і вільного часу для щоденних справ. Навантаження на роботі часом буває нерівномірним, тому відпустка допоможе покращити робочі показники.

Іноді найкращим і найпростішим способом дістатися до пункту призначення є наслідування прикладу інших.

А які фрази ви збираєтеся виключити з вашого щоденного спілкування і мислення?

ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ УСПІХУ

1. Не сумуй! Той, хто сумує, сумує приречений на невдачі.

2. Не бійся! Боягуз приречений на поразку.

3. Трудися! Іншого шляху до успіху немає.

4. Думай! Думай до вчинки, думай, зробивши вчинок, і навчишся не робити помилок.

5. Не бреши! І ти будеш мати друзів. Не обманюй себе й Пам’ятай про психологічний захист.

6. Навчися дивитися на себе й свої вчинки як би з боку, очами інших і ти багато чого зрозумієш.

7. Залишайся завжди й у всім самим собою, іди своїм шляхом. У цьому випадку ти відбудешся як особистість і досягнеш

бажаного результату. А якщо ні, то ти завжди будеш попутником і прийдеш до того, чого прагнуть інші, а не ти сам.

8. Уникай злих людей, тому що зло заразливо.

9. Будь вдячний батькам, бабусям, дідусям, людям, що зробили тобі добро.

10. Невдячність – тяжкий гріх. Слухай старших, і ти уникнеш багатьох лих.

«Як справитись із стресом»

1.Розташуйте по порядку те, що слід зробити

2. Налаштуйте себе на те, щоб максимально розслабитись

3. Не забувайте про позитивне значення фізичних вправ та раціонального харчування

4. Важливо поговорити з людиною, якій ви довіряєте

5. Не переживайте неприємні ситуації подумки знов, згадуючи кожну деталь або подію.

6. Перегляньте фото з дитинства: приємні спогади – завжди гарний засіб для переключення на позитивне.

Кодекс поведінки вконфлікті

Дванадцять правил:
1. Дай партнеру «випустити пару». Доки він роздратований, вам не домовитись. Під час його «вибуху» поводься спокійно, і впевнено, але не зверхньо.
2 Вимагай від партнера спокійно обґрунтувати свої претензії. При цьому скажи, що будеш звертати увагу тільки на факти. Людям властиво плутати факти й емоції. Тому частіше запитуй: «Це факти чи ваша думка?» Емоції відкидай.
3. Збивай агресію неочікуваними засобами. Наприклад, спитай поради, згадай минуле, скажи комплімент», (переключи свідомість на щось інше).
4. Не давай негативних оцінок, а говори про свої почуття. Не кажи: «Ви мене обманюєте»,— скажи: «Я відчуваю себе обманутим».
5. Попроси сформулювати бажаний кінцевий результат. Проблема — це те, що потребує розв’язання. Ставлення до людини — це фон, на якому її треба розв’язати. Визнач разом з партнером проблему і зосередься на ній.
6. Запропонуй партнеру висловити свої думки щодо проблемного питання і свої варіанти розв’язання. Не шукай винних, а шукай вихід із ситуації. Не зупиняйся на першому ж варіанті, створи спектр, а потім обирайте кращий. Шукайте варіанти, які влаштовують обидві сторони. Ви обидва повинні стати переможцями.
7. У будь-якому випадку дай партнеру можливість «зберегти своє обличчя». Не дозволяй собі відповідати на агресію агресією. Не чіпай особистість партнера.
8. Відображуй, як луна, зміст висловлювань партнера. Частіше запитуй: «Я правильно зрозумів, що ?», «Ти хотів сказати… ?» Ця тактика не тільки унеможливлює непорозуміння, вона демонструй повагу до людини, що зменшує агресію.
9. Тримайся «на лезі ножа», в позиції «на рівних». Тримайся в позиції спокійної впевненості, вона втримує партнера від агресії, допомагає обом не «втратити обличчя».
10. Не бійся вибачитись, якщо відчуваєш, що винен. По-перше, це обеззброює партнера, по-друге, викликає повагу.
11. Обговори взаємостосунки в майбутньому.
12. Незалежно від результату розв’язання конфліктної ситуації, намагайся не руйнувати взаємостосунки. Вислови свою повагу і добрі наміри, шкодування з приводу виникнення конфліктної ситуації. І якщо ти збережеш стосунки і не даси співрозмовнику «втратити обличчя», не треба буде шукати нового партнера. Адже знайти нового надійного, неконфліктного друга (подругу, знайомого…) — завдання не з простих.
(За Неллі Власовою)

Уміння вийти з конфлікту

Мабуть не раз ти був свідком конфліктів, чи був їх учасником. На жаль. Життя не можливе без конфліктів. Переважно вони виникають тоді, коли потреби і бажання однієї людини не співпадають з потребами і бажаннями іншої людини або груші людей. Психологи радять декілька стратегій поведінки у конфліктних ситуаціях.

1. ” Відхід”. Це стратегія фізичного або емоційного уникнення , конфлікту, При цьому ми позбавляємо себе можливості взяти участь у подальшому розвитку ситуації, Такий крок часом може бути корисним, якщо він не зачіпає важливих інтересів людини і не спричиняє наростання напруги у стосунках:

2. ” Задавлений”. При виборі – такої стратегії ми ніби відмовляємося визнати конфлікт і робимо вигляд, що між нами і партнером залишаються добрі відносини. І така поведінка може мати позитивні результати, а іноді при збереженні добрих стосунків конфлікти вирішуються самі собою у подальшому спілкуванні.

3. ” Виграш-програш”. При цій стратегії людина хоче за будь-яку ціну перемогти свого суперника. Тобто завжди повинен бути той, хто програв Якщо ж такий є, то рано чи пізно він знову виступить проти переможця і безпосередньо чи через когось буде заважати йому у його діях. 1 конфлікт рано чи пізно розпочнеться знову,

4. ” Компроміс”. Це варіант такого улагодження конфлікту, коли кожна сторона частково задовольняє свої інтереси. У багатьох випадках він влаштовує обидві сторони.

Але не варто забувати, що при цій стратегії інтерес задовольняється частково. Тобто потреби сторін залишаються задоволеними не повністю, а це може, призвести до конфлікту у майбутньому.

5. ” Виграш — виграш”. Це така стратегія поведінки у конфлікті, коли кожна сторона зацікавлена у своїй перемозі та перемозі протилежної сторони. При такій стратегії закріплюються або стають кращими стосунки між людьми. Бо коли виграє кожен їм вже нема що ділити між собою.

Безперечно, ти можеш користуватися будь-якою стратегією при вирішенні конфлікту. Але найбільш успішною вважається стратегія “виграш-виграш”. Для її використання ти повинен зробити чотири кроки:

1. Визначити, яка дійсна потреба стоїть за бажанням іншої сторони.

2. Довідайся, у чому ваші розбіжності компенсують одна одну.

3. Розроби нові варіанти, які найбільш повною мірою задовольняють потреби кожного.

4. Зроби це разом з партнером. Покажіть один одному, що ви не вороги, а партнери.

Запам’ятай! Копи виграють обоє, вони більш схильні виконувати домовленості, оскільки вони відповідають їх інтересам.

Поради практичного психолога учням

Будь позитивним!

Рахуй свої удачі!

Хвали себе!

Говори компліменти!

Вчись терпіти і прощати.

Виглядай добре!

Роби справи по черзі.

Правила поведінки в ситуації конфлікту

– Вирішуй проблему в теперішньому часі, не згадуючи про минулі образи і конфлікти.

– Будь відкритим у спілкуванні, доброзичливим, прагни до створення клімату взаємної довіри.

– Спробуй поставити себе на місце опонента.

– Не говори образливих слів, не вживай негативних епітетів.

– Висловлюй і аргументуй свої наміри і плани у випадку незадоволення вимог (! Але ні в якому разі не погрожуй!).

– Будь готовим подолати самолюбство, амбіції, визнати власну неправоту в тих чи інших питаннях і позиціях

В конфлікті завжди винуваті обидві сторони

На примирення йде той, хто моральніший, мудріший, сильніший духом

Кілька корисних установок у спілкуванні.

1. Ніколи не поспішай робити категоричних висновків по першому враженню, особливо уникай негативних оцінок.

2. Пам’ятай про те, що всі люди різні, кожна людина унікальна і не повторна. У житті не варто відносити людину

до якогось типу, класифікувати людей.

3. Ми часто ображаємося на людей або не задоволені ними, тому що вони не виправдовують наших очікувань,

не містяться в ті рамки, які ми їм відвели. Але люди зовсім не зобов’язані бути такими, якими ми бажаємо їх уявляти.

4. Пам’ятай про те, що будь-яка людина по своїй суті має унікальну здатність до зміни.

5. Ніколи не плутай поведінку людини і її особистість. Оцінюючи вчинок людини, у жодному разі не вішай ярлик на її особистість.

6. Навчися ухвалювати будь-яку людину цілком, такою, якою вона є – з усіма її гідностями й недоліками.

7. Як говорив Дейл Карнегі, якщо прагнеш переробити людей, почни із себе – це й корисно і безпечно.

Як управляти своїми емоціями.

 1. Повністю позбуватися емоцій і не розумно, і неможливо. Немає емоцій поганих або гарних. На думку Жан-Жака Руссо, «усі страсті гарні, коли ми володіємо ними, і всі дурні, коли ми їм підкоряємося».

2. Джонатан Свифт сказав: «Віддаватися гніву часто – однаково, що мстити самому собі за провину іншого». Обери ці слова своїм девізом, і ти станеш набагато більш врівноваженним і оптимістичним.

3. Необхідна умова радісного настрою – гарні взаємини з людьми. І навпаки: радісне сприйняття життя – основа симпатії й розташування до тебе інших. Дай собі установку на добре й поважне відношення до людей. Прав Шекспір:

«Дарма думати, начебто різкий тон є ознака прямодушності й сили».

4. Не намагайся просто придушити в собі емоції. Подавлені почуття однаково виллються назовні тим або іншим способом, або можуть стати причиною захворювання. Краще відіграй ці емоції зовні, але без шкоди для навколишніх.

5. Якщо в тебе виникло подразнення або злість, не борися з ними, а спробуй «відокремити» їх від себе. Поспостерігай за їхнім протіканням, знайди й проаналізуй причину їх появи, і ти переконаєшся, наскільки маленька й несерйозна ця причина. Усе це сприяє вгасанню негативних емоцій.

6. У відносинах із близькими людьми часто буває потрібно відверто сказати про свої почуття, що виникли в тієї або іншій ситуації. Це набагато краще, чим фальш і закритість у спілкуванні. 

ПОРАДИ УЧНЯМ

Відносини з батьками

1. Проявляйте увагу до своїх батьків. Вони утомлюються на роботі. Порадуйте їх чим-небудь. Це допомагає налагодити контакт.

2. намагайтеся розмовляти з батьками людською мовою – це дасть кращий результат, ніж лементи й ляскіт дверми.

3. Прохайте батьків розповісти про свою юність, про конфлікти з батьками. Це приведе до більш глибокого розуміння між вами.

4. Пам’ятайте, що іноді в батьків буває просто поганий настрій. Постарайтеся не влаштовувати в цей час у будинку гучних вечірок.

5. Якщо батьки поводяться з вами як з маленькою дитиною, нагадаєте чемно їм, що ви вже подорослішали й прагли б разом з ними вирішувати проблеми, пов’язані з вашим життям.

6. Дайте зрозуміти батькам, що ви потребуєте їхньої поради й допомоги. Це допоможе встановити у будинку сприятливу обставину.

7. Розмовляйте зі своїми батьками, повідомляйте їм новини вашого життя.

8. Намагайтеся не обманювати батьків. Таємне однаково стає явним.

9. Пам’ятайте, що батьки теж можуть робити помилки. Будьте поблажливі.

10. Батьківська заборона найчастіше виявляється правильним розв’язком. Задумайтеся, що б відбулося, якби вам було дозволено все.

11. Якщо відбулася сварка й ви почуваєте себе винуватим, знайдіть у собі сили підійди першим. Повагу ви не втратите, повірте.

12. Установите з батьками границі особистої території, але не дратуючись, не вимагаючи. Просто попрохайте їх про це.

13. Робота в будинку служить відмінною підготовкою до самостійного життя. Віднесіться до неї з розумінням.

14. Повернення додому до певного часу – це спосіб відгородити себе від неприємностей, тобто захід безпеки. Якщо затримуєтеся, обов’язково подзвоніть, вони ж хвилюються. Побережіть їх для себе.

15. Про покарання. Батьки можуть припинити заохочення, відлучити вас від друзів. І все це може відбутися, як ви вважаєте, з – за дрібниці. Батьків же ця «дрібниця» може вивести із себе. Подумайте, може бути, батьки бачать небезпеку, яку ви або не усвідомлюєте, або зменшуєте.

16. Вимагайте, щоб батьки пояснювали мотиви своєї поведінки стосовно вас і ваших друзів. Може бути, вам стане зрозуміло, чому вони чинять саме так.

17. Якщо ви розізлилися на когось або із друзів, учителів, роздратовані на бруд, сльоту, а також на «двійку», поставлену « нізащо», не зривайте зло на батьках. Це не розсудливо й приводить до сумних наслідків.

ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

– Намагайся у всіх удачах дякувати обставинам, а у всіх невдачах винити тільки себе.

– Пам’ятай: немає безвихідних ситуацій. Ніколи не опускайте руки. Поки ми живемо, ми здатні поліпшити своє життя.

– Коли тобі погано, знайди того, кому ще гірше, і допоможи йому – тобі стане значно краще.

– Стався до інших людей так, як хотілося б щоб інші люди ставилися до тебе.

– Не обставини повинні управляти людиною, а людина обставинами.

– Вір у Його Величність Випадок і знай: випадок приходить тільки до тих, хто все робить для того, щоб цей випадок прийшов. Знай: якщо, проживши день, ти не зробив жодного доброї справи або за день не довідався нічого нового – день прожитий дарма.

– Саме коштовне в нашім житті – здоров’я. Про нього потрібно опікуватися. Спати стільки, скільки вимагає організм. Більше рухатися, раціонально харчуватися, оголосити війну палінню.

– Пам’ятайте: життя любить щасливих. Про минуле жалкувати даремно.

– Аналізуйте кожний прожитий день – вчитися найкраще на власних помилках.

– Кращі ліки від смутку, від стресу, від невдач – оптимізм

Поради для підвищення самооцінки

Як же важко жити із заниженою самооцінкою. Чи вам не знати? Ви постійно перебуваєте в скутому, напруженому стані, не вірите у власні сили і постійно говорите про свої невдачі. Коли ви дивитесь у дзеркало, то неодмінно бачите тільки недоліки вашої зовнішності. Ваша спина згорблена, голова понуро дивиться вниз, на лиці постійно чимось невдоволений або ображений вираз.

 Що ж, давайте спробуємо підвищити власну самооцінку. Тим більше що зробити це можна, а головне – потрібно. Звичайно, краще вам звернутися до фахівця-психолога. Але дещо вже зараз ви зможете зробити самі. Головне – повірити, і результат не змусить себе довго чекати.

 1) Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми, їх досягненнями та перемогами. Просто намагайтеся радіти успіхам інших без злості, образи чи заздрості.

 2) Навіть жартома припиніть використовувати негативні висловлювання на свою адресу. Замість того щоб сказати «Який я дурень! Я невдаха! У мене нічого не вийде!», Необхідно говорити тільки позитивні речі про себе і свої здібності – «Я молодець! Я зможу з усім чудово впоратися!»

 3) Якщо вас хвалять або роблять вам компліменти, не потрібно їх заперечувати і говорити у відповідь: «Що ви, нічого особливого! Ні, не варто! »Подякуйте щиро за добрі слова – більше нічого не потрібно.

 4) Зверніть увагу на коло ваших знайомих. Якщо ви будете перебувати в товаристві людей, налаштованих по відношенню до вас негативно (не дають вам висловитися, або заперечують вашу думку, вважають його непотрібним), тим самим ваша самооцінка буде знижуватися. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з людьми, від яких віє позитивом, які впевнені в собі і завжди будуть готові вас підтримати.

 5) Складіть список ваших досягнень! Приміром, ви навчилися кататися на роликах, прочитали книгу, яку давно збиралися подужати, отримали права – загалом, все, що вас порадувало! До цього списку складіть список ваших позитивних якостей – ви розумний, добрий, чесний, чуйний! Перечитуйте ці списки частіше і поповнюйте їх новими записами!

 Вставайте вранці з посмішкою, радійте кожному дню і пам’ятайте про те, що ви – унікальна особистість!

Щасти вам!

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

Перед початком уроку:

• Готуйтеся!

• Ретельно вивчайте матеріал.

• Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.

• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.

• Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

• Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.

• Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

• Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.

• Не приходьте на урок з порожнім шлунком.

• Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, не хвилюйтеся.

Під час уроку:

• Уважно прочитайте завдання.

• Розподіліть час на виконання завдання.

• Сядьте зручно.

• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.

• Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.

Умій володіти собою

1. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.

 Пам’ятай: кожна людина – така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм – джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам’ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.

6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам’ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

8. Будь толерантною особистістю. Толерантність ( від лат. Tolerans – терплячий) – терпимість до чужих думок і вірувань.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ІСПИТУ

Практичні рекомендації:

· Якщо є можливість використовувати відео-аудіо матеріали, зробіть це, тому що вони краще запам’ятовуються.

· Якщо це фізика або математика, краще звернути увагу на формули. Якщо формула занадто довга або складно запам’ятовується, зверніть увагу на складові, які її утворюють, і їх розшифровку. Якщо формулу вам ще зможе підказати сусід праворуч, то пояснювати комісії будете ви самі.

· Інтернетом при підготовці краще користуватися, коли знаєш, що шукаєш, інакше процес пошуку інформації займе більше часу, ніж її засвоєння.

· Не варто готуватися до іспиту разом з другом або подругою (якщо тільки він або вона не розбирається в матеріалі краще вас). Така підготовка найчастіше обертається довгими розмовами і марною тратою часу.

· Ще важливе питання: а як запам’ятати?

Треба запам’ятати дату- спробуйте згадати, що ця дата означає для вас особисто. Може, це день народження тьоті? А може, в цей день ви вперше щось зробили або куди-небудь з’їзді? Або раптом ця дата нагадує чийсь телефон? Тільки не треба спеціально вишукувати сімейні свята. А то на іспиті вам доведеться згадувати ще й їх.

Треба запам’ятати формулу?Подивіться на неї під іншим кутом. Спробуйте прочитати її, як слово. Зіставте кожну букву у формулі у якесь слово і складіть смішне речення, яке «застрягне» в голові.

Дуже зручно запам’ятовувати будь-які визначення, явища, події, звівши їх до того, що ви вже знаєте. Завчаєте якесь довге визначення – спробуйте його спростити. Важливо зрозуміти суть визначення, а не завчати його. Рідко хто з комісії приймає в штики ваше пояснення визначення своїми словами замість завченої варіанта. Навпаки. Якщо ви можете переказати визначення своїми словами, то ви його розумієте. А значить, і розумієте матеріал.

У різних людей розвинуті різні види пам’яті: зорова, слухова, моторна. Людям з розвинутою зорової пам’яттю корисніше буде читати матеріал. Потім згадується сторінка, на якій написана потрібна тема. Тому, у кого розвинена моторна пам’ять, краще ще раз прописати матеріал (наприклад, зайнятися написанням шпаргалок). І так далі.

Якщо відчуваєте, що ви розумієте матеріал, і можете його пояснити, і ще не втомилися, продовжуйте! Увечері дозвольте собі розслабитися – прогуляйтеся, поговорити по телефону, почитайте детектив, зайдіть в гості до одного.

Перед сном можна, якщо не вчити, то хоча б перегорнути пройдений матеріали: спробувати, дивлячись на заголовок, згадати загальний зміст питання (якщо не виходить, перегляньте розділ). Психологи стверджують, що найкраще запам’ятовується інформація, отримана під час засинання і пробудження.

· Можна писати шпаргалки! Під час написання шпаргалок ви ще раз опрацьовуєте матеріал. Але користуватися ними не варто. Коли в кишені лежить такий «палаючий» папір, голова працює погано. Залишили її у будинку – голова включається у роботу. Так що краще написати і залишити вдома.

· Що може замінити знання матеріалу?Все може статися. Уявімо собі безрадісну картину – ви всю ніч учили п’ятий білет, а вам дістався тринадцятий, якого у вас не було, що Ви не вчили, в якому знаходяться якісь зовсім жахливі і безглузді твердження, які не розуміє навіть Петя, а він – відмінник . Не треба здаватися. Перш за все, визначитеся, яку оцінку Ви спочатку розраховували отримати – “три”, “чотири” або “п’ять”. Чим нижче оцінка, тим більше шансів її одержати. Подивіться на запитання. Які асоціації воно у Вас викликає? Може, Ви щось віддалено схоже вже проходили? Навіть якщо по другому предмету. Якщо це можливо, зверніться до сусіда. Думайте! Інформацію Ви дізнаєтеся не тільки на уроці, але й по телебаченню, радіо, Інтернет, розмов, відповідями інших студентів, не тільки з наукової, а й художньої літератури (там, де справа стосується гуманітарних предметів, наприклад).

В решті решт (крайній варіант), можна попросити у вчителя дозвіл вибрати інший білет. Оцінка знизиться на бал, але якщо Ви будете відповідати впевнено і правильно, ще не все втрачено.

· Ніколи не треба ховатися від екзаменатора! Якщо ви підете на задню парту, то заздалегідь дасте знати комісії, що в собі не впевнені. Якщо у вас вже написана відповідь на питання квитка, і ви вже не можете нічого згадати, не сидіть, чекаючи поки вас викличуть, а краще викличтеся самі. Така ініціатива буде зарахована вам в «плюси».

· Не приймайте в день іспиту заспокійливі засоби. Вони можуть загальмувати вашу здатність мислити, зробити вас сонливість і байдужим до всього, що відбувається.

· Не потрібно сумніватися перед розкладеними квитками, згадуючи, який же все-таки виявиться щасливим. Беріть одразу той, який на вас «дивиться». Інакше спрацьовує стереотип: якщо ви шукаєте – значить, хочете знайти щось більш легке, тобто не знаєте весь матеріал. Запам’ятайте – всі квитки однакові. Погані квитки взяли до вас. Якщо ви тягне білет першим, то погані квитки взяли ще вчора.

· Існує безліч різних звичаїв та прикмет, які покликані допомагати при здачі та підготовці іспиту. Такі заходи часто дають позитивний психологічний настрій і додаткову впевненість. Так що робіть, як Вам подобається.

· Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормони стресу на будь-який подразник, що загрожує нашому спокою.

· Використайте найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть їх у боки, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну біля пупка (ліва рука знизу). Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.

· Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.

· Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням.

· Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по­-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.

· Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей колір підвищує кров’яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних пред­метів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування.

· Можна ввести в інтер’єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картинки в цих тонах.

· Почніть зі складнішого, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко «розгойдатися», можна почати з того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний. Можливо, поступово увійдете до робочого ритму, і справа піде.

· Чергуйте заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин — перерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

· Спіть не менше 8 годин, якщо хочете чи треба, влаштуйте собі тиху годину після обіду.

· Харчування має бути 3—4-разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте волоські горіхи, молочні продукти, рибу, м’ясо, овочі, фрукти, шоколад. Ще одна порада: перед іспитами не слід наїдатися.

· У пункт складання іспиту приходьте без запізнень, краще — за півгодини до початку тестування. Опануйте свої емоції, зберіться з думками. Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Сядьте зручно, випряміть спину. Подумайте про те, що ви вищі за всіх, розумніші й у вас усе вийде. Зосередьтеся на словах: «Я спокійний, я абсолютно спокійний». Повторіть їх без по­спіху, кілька разів. Думок відганяти не треба, оскільки це викличе додаткове напруження. На завершення стисніть руки в кулаки. Виконайте дихальні вправи:

· сядьте зручно;

· глибокий вдих через ніс (4—6 секунд);

· затримка дихання (2—3 секунди), потім видих.

Поради В.Сухомлинського дітям

Десять «НЕ МОЖНА»

· Наодинці з собою робити все не так, як ти робив би на очах у людей.

· Лінуватися, бути ледарем, неробою.

· Видавати за честь і заслуги те, що є твоїм обов’язком.

· Вимагати від батьків те, що ти не заслужив працею.

· Бути жадібним, корисливим, негостинним.

Останні новини

Кейтерингові послуги

07.03.2019
Кейтеринг – це не лише смачна їжа, це оперативність та професіоналізм офіціантів, красиве та зручне сервірування столів, чітко скоординовані та продумані дії щодо організації вашого свята. «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» пропонуємо кейтеринг у таких напрямках: День народженняДитяче святоСвяткування на природіДілові заходиЮвілей компаніїКава-брейкПрезентаціяКонференціяКейтеринг – Фуршет стане чудовим завершенням заходів, метою яких є розваги та спілкування. Звертайтесь до нас, і ми підберемо для Вас декілька варіантів фуршет – меню відповідно до формату та бюджету заходу. Гарантуємо професійний підхід, смачні, ексклюзивні оздоблення, свіжі, апетитні страви, виготовлені із якісної біосировини, гостинний сервіс при не високих цінах. 7 березня 2019 року у міському Будинку культури м. Василькова усі гості та організатори свята 8 Березня були задоволені та приємно здивовані якістю обслуговування та розмаїттям кулінарної продукції «КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей».

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЯЧНИКА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

28.02.2019
“Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитись” Г. Альтшуллер Цим висловом керується педагогічний колектив КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» у повсякденній роботі. Кожен розуміє, що творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Згідно річного плану роботи ліцею протягом лютого 2019 року традиційно пройшов методичний місячник у рамках роботи над реалізацією методичної проблеми закладу «Упровадження інноваційних методів навчання та виробничих технологій у навчальний процес». Мета місячника  спрямована на вдосконалення педагогічної майстерності, активізації творчої активності педагогічних працівників, створення умов для поширення передового педагогічного досвіду, забезпечення реалізації інноваційних технологій навчання і виховання в освітньому процесі, створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення педагогічних працівників ліцею. Місячник методичної роботи був насичений цікавими заходами та умовно розділений на 7 блоків: виставки, навчальні заняття, майстер-класи, ІКТ, критичне мислення, психологічний напрям та методичні заходи. 4 лютого методист Устименко А.В. відкрила місячник і ознайомили присутніх з метою та планом проведення. Бібліотекар Головачова М.І. підготувала виставку періодичних видань та презентувала нові надходження літератури, які можуть бути використані педагогами у процесі підготовки до уроків теоретичного, виробничого навчання, а також проведення виховних заходів. 6 лютого викладач математики та інформатики – Панченко Л.О. провела для педагогів практичний тренінг «Створення веб-квесту в додатку GoogleBlogger», призначений для оволодіння знаннями та навичками технології створення веб-квесту. Робота з веб-квестами підсилює мотивацію навчання, сприяє розвитку критичного мислення, формує вміння та навички здійснення порівняння, аналізу помилок, перспектив, класифікації, знаходження шляхів розв’язку проблеми та завдання в цілому. 8 лютого кандидат хімічних наук, доцент, завідувач лабораторією технології професійного навчання Інституту ПТО НАПН України Кулалаєва Н.В. провела тренінг веб-квест: «Інноваційні педагогічні технології». Учасники тренінгу вивчали сучасні інноваційні технології: проектні технології навчання;кейс-технології;технології імітаційно-ігрового навчання;тренінгові технології;технології розвитку критичного мислення. Усі учасники тренінгу отримали сертифікат Інституту ПТО НАПН України за підписом директора інституту В.О. Радкевич. 11 лютого: відбувся відкритий урок – ділова гра на тему: «Управлінські та ділові якості підприємця», який провела викладач громадянської освіти Мамчур В.В. Мета уроку: надати учням економічні знання, навчити застосовувати ці знання на практиці, активізувати в учнів інтерес до якостей підприємця; навчити отримувати і критично осмислювати економічну інформацію; удосконалити вміння складати бізнес-план підприємства, провадити рекламну кампанію; показати як працюють економічні системи вільного підприємства; формувати у дітей здатність до підприємницької діяльності.Педагогічні працівники у ході проведення тренінгу «Командна взаємодія педколективу», який провела практичний психолог Дармостук Л.С., отримали не тільки емоційне задоволення, а й навчилися з розумінням ставитись до думок, вчинків своїх колег, творчо вирішувати завдання на користь колективу. Виконуючи вправи тренінгу, педагоги вчилися розуміти один одного. Тренінг мотивував педагогів до рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності. 13 лютого майстер виробничого навчання Леоненко І.П.провела майстер-клас на тему: «Фінгер фуд – їжа руками». Їжа, яку їдять за допомогою одних тільки рук, без столових приладів-ложок, виделок, ножів це сьогодні потреба часу, сучасного суспільства Учасники дізналися, що таке “фінгер-фуд”, як це чудо полегшить і зробить яскравішим їх життя. 14 лютого: викладач англійської мови – Соломонова Л.О. провела тематичний захід, присвячений Дню Святого Валентина. На занятті вдало були поєднані різні форми і методи роботи, викладач змотивувала учнів проблемними запитаннями, зацікавила темою. викладач фізики Трьохбратська М.С. для педагогів закладу провела тренінг «Методи і прийоми інтеракції під час викладання». Учасники тренінгу вивчали впровадження у навчально-виховний процес технології критичного мислення, спрямовані на формування ключових компетентностей учнів на уроках. Використовуючи вправу «Ажурна пилка», відпрацювали сучасні прийоми інтеракції «Фішбоун», «Кластер», «Читання з маркуванням», «Залиште за мною останнє слово». Тренінг пройшов на високому рівні. 15 лютого Майстер-клас на тему: «Створення сучасного дизайну в застосунках». Майстер виробничого навчання – Марченко Б.В. Ознайомив присутніх із принципами роботи в середовищі програмування Visual studio та основними елементами керування. Навчив створювати основні об’єкти на формі, вводити коди, запускати проект на виконання, зберігати проект, створювати exe-файл. Формування вмінь і навичок побудови сучасного дизайну в додатках. 20 лютого викладачем математики та інформатики та майстром виробничого навчання Марченко Б.В. було проведено майстер-клас «Сучасні технології в освіті. Використання інтерактивної дошки на уроках», на якому ознайомили із призначенням та можливостями мультимедійного комплексу та посприяли у вирішенні непростого завдання поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій. 22 лютого викладач Савчук О.С. провела урок-гру «Спеціальні штукатурки». Велика увага приділялася мотивації діяльності учнів, перевірці набутих практичних знань та застосуванню їх на практиці. 26 лютого практичний психолог Дармостук Л.С. провела практикум «Профілактика булінгу». Людмила Сергіївна ознайомила слухачів з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, учасники опрацювали практичні методи виявлення постраждалих та булерів методами профілактики і втручання. Під час реалізації практичної частини семінару (вправа “Скріпка”) педагоги емоційно реагували, намагалися крізь себе пропустити настрій особистості, яка зазнає знущань. По завершенню заходу учасники отримали методичні рекомендацій на тему: “Профілактика булінгу”. 28 лютого за круглим столом керівництво та педагогічний колектив ліцею підсумували проведення місячника методичної роботи, де мали можливість висловити свої враження та пропозиції щодо проведених методичних заходів.