Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Поради психолога учням

КОЛІР ЯКИЙ МИ ОБИРАЄМО

Історія вивчення парапсихологічних феноменів накопичила неабияку кількість фактів, якими навряд чи стоїть нехтувати. Молода наука біоенергетика встановлює все більш тісні зв’язки з психологією. І на цьому стику наближається вирішення багатьох питань, які хвилюють зараз людей.
Дослідження показали, що за допомогою колірних тестів можна виявити деякі особливості особи.

Червоному кольору звичайно віддають перевагу фізично здорові сильні люди, вони живуть сьогоднішнім днем і мають бажання одержати все, що хочуть, теж сьогодні. Діти, що вибирають з палітри олівців червоний, легко збудливі, люблять галасливі рухомі ігри.

Діти, що вибирають жовтий, відрізняються тим, що нерідко йдуть в світ своїх фантазій. Подорослівши, вони можуть при певних обставинах стати мрійниками “не від світу сього”.
Такі люди погано пристосовуються до життя.
Подібний тип людей описав Ф.М.Достоєвський. “Мрійник, – пише він в “Білих ночах”, – якщо потрібно його детально визначити – не людина, а, знаєте, якась істота середнього роду. Селиться він переважно, де-небудь в неприступному кутку, неначе таїться в ньому від денного світла”.

Нелюбов до жовтого може означати нереалізовані надії (“розбиті мрії”), виснаження нервової системи.
Дітям, що вибирають зелений колір, звичайно властиві самовпевненість, наполегливість. Вони прагнуть забезпеченості.
Перевагасинього кольору відображає потребу людини в стабільності, порядку. Синій колір частіше вибирають флегматики.
Коричневому кольору часто віддають перевагу діти невлаштовані в житті.
Колірні тести дозволяють чітко фіксувати динаміку емоційних станів в тій або іншій екстремальній ситуації. Наприклад, в поемі “Семи красунь” Нізамі – 7 самостійних новел. В кожній з них – розповідь від імені однієї з семи дружин головного героя – Бахрама.
 Дружини живуть в особливих палацах, колір яких відповідає певному дню тижня і планеті, що протегувала цьому дню. Порядок їх такий:
субота – чорний колір – планеті Кейвон (Сатурн),
неділя – жовтий колір – Сонце,
понеділок – зелений колір – Місяць,
вівторок – червоний колір – Марс,
середа – синій колір – Утарец (Меркурій),
четвер – ліловий колір – Юпітер,
п’ятниця – білий колір – Зухра (Венера).

Одягаючись в одяг відповідного кольору, Бахрам щодня відвідує один з палаців і вислуховує одну з історій. Шлях Бахрам символічно означає рух вгору по небесних поверхах від грубої чуттєвості до ідеальної любові, від незнання (чорний колір) – до знання (білий).

Гете в творі “Мандри Вільгельма Мейстера” розказує, як мандрівник розпитує шкільного наглядача про причини такої відмінності в одязі вихованців. “Розгадка тут ось в чому, – відповідає наглядач, – для нас цей засіб взнати характер кожного хлопчика. З нашого запасу тканин вихованці мають право вибрати будь-який колір, а так само будь-який фасон і крій з обмеженого їх числа. За цим вибором ми пильно стежимо, оскільки будь-який колір дозволяє судити про склад відчуттів, а крій – про спосіб життя людини.”

Правила здорового способу життя

Ці прості правила допоможуть Вам бути завжди у формі і зберегти своє здоров’я
1. Прагни рухатися якомога більше. Рух – це життя!
Частіше ходити пішки: ходьба активізує кровообіг.
Кілька разів за день потягуйтеся всім тілом, напружуючи м’язи спини і ніг.
А якщо у вас немає часу, то здійснюйте піші прогулянки.
2. Для хорошого фізичного стану необхідне правильне, глибоке і спокійне дихання. Старайся частіше провітрювати приміщення, в якому знаходитеся.
Бажано залишати кватирку відкритою на всю ніч: свіже повітря потрібне не лише Вашим легеням але і Вашій шкірі.
3. Приділяйте більше уваги поставі. Втома часто буває наслідком неправильної постави. Сутула спину приводить до того, що легені виявляються затиснутими, скорочується об’єм повітря під час вдиху. Від недоліку кисню м’язи втомлюються набагато швидше.
Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює додаткове навантаження на м’язи спини і приводить до головного болю.
4. Боремося з втомою! Сядьте зручніше на стілець, відкиньтеся назад, закрійте очі і розслабте тіло. Посидьте так декілька хвилин. Це допоможе відновити сили.
Якщо Ви повернулися втомленими додому, повернути сили допоможе наступний засіб: ляжте на килимок на підлозі або на жорсткий диван, закрийте очі і розслабте м’язи. Постарайся ні про що не думати і зосередити увагу на м’язах тіла. Уявіть, що вони отримали повний відпочинок. Через п’ять – шість хвилин можете встати.
5. Нормальний сон для людини – 7-8 годин. Якщо Ви спите менше, виникає хронічна втома, яка призводить до зниження настрою і працездатності.
6. Неправильне харчування також може привести до перевтоми. Прагнучи схуднути, багато хто піддає організм хронічному голодуванню. А він мстить “стомленням”. Така “дієта” недопустима. Організм повинен отримувати всі необхідні елементи. Тому вибираючи дієту, порадься з лікарем або відносьтеся до цього питання розумно. Наприклад, обмежте кількість солодкого і мучного в Вашому щоденному раціоні. І пийте більше чистої води (не менше літра в день). Вживайте більше їжі, що містить клітковину і цілісні зерна, і менше – їжу, що містить цукор і приготовану з пшеничного борошна. Не забувайте про овочі і фрукти. Готуйте їжу на рослинній олії, зменшите вжиток тваринного жиру.
7. Поганий настрій підсилює втома. А втома буває причиною поганого настрою. Виходить замкнутий круг. Щоб не впадати в такий стан, старайся частіше слухати улюблену веселу музику – це кращі ліки від поганого настрою.
6. Дотримуйте режим дня. Лягайте і вставайте в один той самий час. Це найпростіша порада виглядати красивим, здоровим і відпочилим.
7. Будьте психологічно урівноважені. Не нервуйте, адже нервові клітини не відновлюються. Хоча, говорять, відновлюються, але дуже – дуже повільно. Отже знаходьте скрізь позитивні моменти.
8. Загартовуйте свій організм. Краще всього допомагає контрастний душ – тепла і прохолодна водичка. Не лише корисно, але і допомагає прокинутися.
9. І звичайно не паліть, не зловживайте алкоголем та іншими шкідливими звичками. Адже це основні чинники, які погіршують здоров’я.
8. І найголовніше… Старайтеся, щоб у Вашому житті було більше позитивних емоцій. Дивіться простіше на проблеми і труднощі. Насолоджуйтеся життям!

Дружні поради учням

Не секрет, що нам усім хочеться досягти успіху. У чому? Та у всьому, за що беремося!

А особливо, коли ти молодий – енергія так і хлюпоче через край. Але як направити її в тому напрямку, де тебе чекає успіх?

Як зробити так, щоб тебе визнали, щоб ставилися з повагою?

Я ризикну дати вам кілька порад.
Порада перша і найтяжча.
Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу.
Пам’ятайте, що успіх – це насамперед праця.
Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.
Порада друга – про любов.
Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують.
Хочеш, щоб тебе любили люди – полюби їх сам.
Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди?
То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?
Порада третя – особлива.
Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі.
Запам’ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.
Порада четверта – про найдорожче.
Полюби себе насамперед сам.
Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало.
Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами (сподіваюсь, якими саме, ти знаєш не гірше мене, а тому не буду перераховувати цей сумнозвісний список).
Порада п’ята – пріоритетна.
Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках.
Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них.
Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить.
Хто-зна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш, а ти, начитавшись моїх порад, займаєшся зовсім іншими справами.
Порада шоста – навчайся! (яку ж іще пораду може дати вчитель?).
Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш.
Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп’ютерний вірус від віруса грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.
Я не буду тебе переконувати, що вчитися корисно для твого ж майбутнього.
Скажу про себе – ще років три тому автор цих рядків не зумів би не тільки написати цих рядків на web-сторінку, а й навіть прочитати їх із неї в Інтернеті.
Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)
Отже, ти хочеш досягти успіху?
То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад?
Давай, не сиди перед монітором, пора уже щось зробити своїми руками. 

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.