Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Психологічна служба

Психологічна служба КЗ КОР «Васильківський профліцей»

Психологічна служба в структурі ліцею є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою з’ясування і створення оптимальних соціально – психологічних умов для розвитку особистості. Служба забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотиви його поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих і інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку і самовиховання; сприяє виконанню освітніх і виховних задач навчального закладу.

Задачі психологічної служби

 • Знайти індивідуальні , специфічні для кожної дитини способи оптимального розвитку її інтересів , здібностей , особистості в цілому ;
 • Забезпечити рівень психологічної компетентності всіх учасників навчально – виховного процесу; 
 • Забезпечити проведення тренінгів , ділових ігор , лекцій , диспутів, виховних годин , ігрових занять ;
 • Організувати роботу з дітьми, які мають девіантні прояви поведінки та дітьми «групи ризику» ;
 • Проведення заходів з метою соціалізації випускника ліцею в соціумі;
 • Організація проведення роботи з обдарованими дітьми , та їх психолого- педагогічний супровід ;
 • Формування в учнів навичок здорового способу життя 
 • Забезпечення самостійного і ефективного розвитку здібностей кожної дитини ; 
 • Підвищувати свій професійний рівень шляхом самоосвіти , приймати участь у роботі шкільних методичних об’єднаннях та шкільних і районних семінарах ;

 

Основні види діяльності

 • Діагностика – психологічне обстеження дітей і підлітків, груп і колективів, моніторинг умов індивідуального розвитку дітей і учнівської молоді, визначення причин, що ускладнюють розвиток і навчання школярів.
 • Корекція – виконання психолого-медико-педагогічних заходів з метою усунення відхилень в психофізичному індивідуальному розвитку та поведінці схильностей до залежності і правопорушення, подолання різних форм девіантної поведінки, формування соціально корисної перспективи.
 • Реабілітація – надання психолого-педагогічної допомоги дітям, підліткам, молоді, що перебуває в кризовій ситуації (потерпілим від соціальних, техногенних, природних катастроф, що перенесли важкі захворювання, стреси; що піддалися насильству і т.д.) з метою адаптації до умов навчання і життєдіяльності.
 • Профілактика – своєчасне попередження відхилень особистості в психофізичному розвитку і становленні особистості, міжособових відносин, попередження конфліктних ситуацій в навчально-виховному процесі та ін.
 • Прогностика – розробка, апробація і застосування моделей поведінки групи і особистості в різних умовах, проектування змісту і напрямків індивідуального розвитку дитини, визначення тенденцій розвитку груп, міжгрупових взаємостосунків.
 • Консультування – кваліфікована допомога батькам, підліткам і викладачам по проблемах спілкування, розвитку, навчання.

Принципи діяльності психологічної служби 

 • Принцип індивідуального підходу до учнів – передбачає професійні знання, розуміння індивідуально – психологічних особливостей кожного учня, специфічних умов на формування тієї чи іншої риси особистості .
 • Принцип відповідальності перед досліджуваним .
 • Принцип науковості – здійснення діяльності на основі досягнень сучасної психології .
 • Принцип системності – системний підхід до навчально – виховного процесу;
 • Принцип чесності і щирості – спрямованість на досягнення виключно гуманних цілей , повага достоїнства, недоторканність особистості .

Графік роботи практичного психолога Дармостук Людмили Сергіївни на I семестр 2010 н.р.

Дні тижня Інтервал робочого часу Види роботи
Понеділок з 8.00 по 17.00 Вивчення запитів пед. працівників та адміністрації.
Робота з дітьми.
Робота з батьками.
Вівторок з 11.00 по 19.00 Консультування вчителів.
Робота зі службами.
Робота з учнями.
Середа з 8.00 по 17.00 Оформлення документації, запитів зі служб.
Робота зі службами.
Робота з учнями.
Четвер з 11.00 по 19.00 Консультування вчителів.
Робота зі службами.
Робота з учнями.
П’ятниця з 8.00 по 17.00 Вивчення запитів пед. працівників та адміністрації.
Робота з дітьми.
Робота з батьками.
Оформлення документації.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.