Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Студія театрального гуртка «Арт-студіо»

«Арт-студіо»

Життя – це театр, а ми всі актори…
Шекспір

Проблема розвитку творчих здібностей особистості є однією з центральних в педагогіці, оскільки прогрес суспільства – це шлях постійної творчості, долання стереотипів і вироблення нових, нестандартних, часто несподіваних ідей, оригінальних підходів і шляхів до їх втілення.

На сучасному етапі все більше уваги приділяється пошуку перспективних підходів до вирішення проблеми гуманізації процесу виховання, стимулювання пізнавальної активності вихованців, накопиченню досвіду їхньої творчої діяльності. У реалізації цього складного процесу важлива роль належить мистецтву, що допомагає дітям глибше пізнати себе, свій внутрішній світ, спонукає до самовдосконалення.

Мистецтво з його унікальними можливостями цілісного впливу на особистість виступає не тільки джерелом естетичного виховання, а й універсальним засобом творчого розвитку дитини. Викликані ним естетичні почуття мають цілющу перетворювальну силу, бо вони постають у результаті вільної творчої фантазії. Отже, всебічний, повноцінний і грамотний розвиток суспільства можливий лише за умови присутності в його процесах культурно-мистецького аспекту.

Одне з найголовніших завдань в роботі театрального гуртка – зробити вихованця творчою особистістю.

Мета програми – ввести учнів у світ прекрасного; формувати естетичні смаки, здатність творчо сприймати побачене; розвивати акторські здібності, сприяти вихованню духовно багатого громадянина; виховувати потребу та інтерес до художнього слова, сценічної культури мовлення.

Завдання програми:

залучати учнів до участі у різних сферах художньої діяльності на основі діагностики їхніх природних нахилів і здібностей;

забезпечувати високу художньо-естетичну культуру;

розвивати естетичні потреби і почуття особистості;

формувати гармонійно розвинену особистість з високим національно-культурним потенціалом;

виховувати духовну культуру особистості та створити умови для вірного формування нею власної світоглядної позиції.

Дана програма направлена на реалізацію вихованцями їхніх творчих здібностей, дає можливість виявити і реалізувати акторські здібності дітей, формувати комунікативні навички, розвивати діалогічне та монологічне мовлення під час інсценізації творів. Програма має практичне спрямування.

Програма гурткової роботи «Арт-студіо» розрахована на організацію гурткової роботи з гуртківцями протягом трьох навчальних років, 144 години на рік, 4 години на тиждень.

Програма забезпечує досягнення прогнозованих результатів.

Форми роботи:

– індивідуальні;
– групові;
– колективні.

Змістом програми передбачено використання таких форм роботи з гуртківцями:

– бесіди;
– відвідування театру;
– читання та вивчення творів;
– перегляд відеофільмів;
– свята;
– вистави;
– концерти.

Очікувані результати:

– бажання виявити творчість гуртківців;
– надання можливості реалізувати творчі, індивідуальні здібності;
– розкрити свої таланти;
– реалізація творчих здібностей гуртківців.

Основні вимоги до знань і вмінь:

– гуртківці повинні мати уявлення про:
– драматургію;
– театральне мистецтво;
– сценографію;
– акторську діяльність.

Гуртківці повинні знати про:

– основні етапи роботи над сценарієм;
– техніку сцени.

Гуртківці повинні вміти:

– виконувати поставлене акторське завдання;
– застосовувати елементи акторської майстерності;
– імпровізувати;
– спілкуватися з публікою;
– триматися на сцені.

Останні новини

Відзначення Дня Європи

22.05.2019
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 18 травня (третя субота травня) уся Європа відзначає свій день – День Європи. Україна є частинкою цієї великої європейської сім’ї. З цієї нагоди 20  та 21 травня 2019 року у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства. Мамчур В.В., вчитель  громадянської освіти, провела урок – вікторину на тему: «Європа починається з тебе» для учнів 15 групи. Під час  проведення вікторини  учні познайомилися з передумовами створення ЄС, його традиціями, звичаями. Учні показали хороші знання з історії та географії Євросоюзу, виявили обізнаність з сучасної європейської музичної культури. Ну і кульмінацією свята стало проведення з учнями ліцею, представниками учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з ВР Дармостук Л.С. пізнавального квесту «Дорогами Європи»  та флешмобу «Україна – це Європа»,  під час яких здобувачі освіти знайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які входять до його складу, та традиціями відзначення Дня Європи в Україні. Обов’язковими атрибутом цього дня був прапорець із символікою України та Європи. З кожним роком масштабність урочистостей зростає, і це не дивно, адже все більше українців пов’язують своє майбутнє саме з Європейським Союзом. Під час заходів такого формату  учні зрозуміли, що Україна має багато спільного з європейськими країнами. І це не дивно, адже географічно саме вона є центром Європи.